zjentek

Měl by být při zásadních rozhodnutích důležitý osobní projev rozhodujícího?

příklad: jedna osoba rozhoduje o osudu- třeba vody..zvěřě..dře­va.. Své rozhodnutí pošle tzv. vykonavatelům. Rozhodnuto.. humbuk kolem (media,etc.), nic neovlivňuje..

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě měl

Další odpovědi
led

Sú dva základné typy rozhodnutí
1 – rozhodnutie
2 – rozhodnutie so zdôvodnením
rozhodujúci nielen rozhoduje, ale i zodpovedá za svoje rozhodnutie, takže musí uvážiť, kedy ktorý typ rozhodnutia, ak mu to už priamo neurčuje zákon, použije.
Pri zásadných rozhodnutiach, súhlasím, malo by byť rozhodnutie so zdôvodnením.
Osobný prejav nepovažujem za povinný (veľakrát rozhodujúci musí vydať rozhodnutie odporujúce jeho vlastnému názoru), nie je vždy nutné zahaliť rozhodnutie záplavou ničhovoriacich slov, ako býva dosť často zvykom.
Pre vykonávateľov je ale zdôvodnenie dôležitá informácia na otázky „Prečo je takéto a nie iné rozhodnutie?, Ako uviesť rozhodnutie do praxe?“

www

Pokud má právo rozhodovat, nemusí nic odůvodňovat.
Ovšem zvláště v těchto končinách je to přinejmenším slušnost, zejména když většinou sice právo mají, odbornost však nikoliv (včetně svých poradců).