josefosmy

Měkké brzdy

Ahoj všem, mám starší vůý značky Mitsubishi Colt (1993) a mám problém s tím, že mám meěkký brzdový pedál, občas mi příjde, že se zastavím až o podlahu. Auto přitom brzdí celkem dobře, ale dobrý pocit z toho nemám. Brzdy už jsem odvzdušňoval a na technický únik kapaliny taky nezjistili. Čím to tedy ještě může být??? Jesště jsem slyšel, že se dá vyměnit nějaké těsněné v hlavním brzdovém válci…Děkuji za odpověď od někoho, kdo je z oboru.

Odpovědi
mojitek

může to být hbv jak píšeš nebo taky posilovačem.Když auto nemáš nastartované,klíček není zasunut-jak se chovají brzdy?Je pedál tvrdý nebo se dá sešlápnout?Je nějaký rozdíl v sešlápnutí když máš zapnutý klíč / vyndaný?

cukrar

Josefe, je třeba rozlišit Váš pocit. Zavzdušné se pozná, páč pedál pruží, protože vzduch je stlačitelný. Pokud ale má krátký chod, že účinnost je až u podlahy, tak je vada ve válečku, nedá potřebné množství kapaliny do systému. Před týdnem podobný problém, prasklá pružina ve válci, tím se nezvedne tolik píst a je málo kapaliny.
Již jsem zažil že několikrát odvzdušňoval řidič vozidlo a špatně…páč to neuměl. Tím se nechci dotknout Vašich znalostí..