Deli

MEGALODON. Existoval… Existuje dnes? Kde? Někde v hlubinách, či jen v naší fantazii?

http://www.you­tube.com/watch_po­pup?v=T4FIS1FnOQg

Nejlepší odpověď
annas

http://www.no­vakoviny.eu/ar­chiv/priroda-a-ekologie/212-megalodon-obri-superzralok-mozna-nevyhynul

„O životním cyklu megalodonů toho víme velmi málo, protože se po nich zachovaly jen zuby,“ konstatovala Catalina Piementová z University of Florida. „Víme jen, že gigantičtí jedinci dorůstající 20 až 25 metrů neměli nepřátele, ale mladí žraloci se museli bát těch velkých. Náš objev umožňuje konstatovat, že mládí zřejmě trávili u břehu v kořenech mangrovníkových porostů, kde se velcí žraloci nemohli volně pohybovat.“
Nové poznatky o megalodonech opět rozvířily starý spor. Opravdu vyhynuli? Zuby, které jsou to jediné, co po nich zůstalo, totiž vydávají velmi rozporuplné svědectví.

Další odpovědi
KubikS7

Jen bych doplnil Annas. Megalodon vyhynul před 1,6 miliony let. Ale možná,žije. Zajímavá je havajská legenda o Niuhim – což je obrovský žralok (asi Megalodon). Vypráví se,že domorodci na něj pořádali lov – používali k tomu speciální návnadu. Více podrobností se dovíte v knihách Jaroslava Mareše , který se zabývá kryptozoologií. A můj osobní názor ? Mohl přežít , oceany se moc nezměnily a taky by jeho přežití mohlo být jedním z vysvětlení náhodného vyvržení velryb na břeh – byly vyplašeni megalodonem.