Retko

Medium (z paranormalniho hlediska)

Zajimalo by me co znamena medium, v tech filmech o paranormalnich jevech. Cili tim nemyslim nejaky nosic apod.

Dekuji
Doplňuji:
Nevim, podle toho kde jsem se s tim setkal mi to moc nesedi, nebo jen castecne. Proste se reklo ze nekdo je medium, a o nicem ve spojeni s mrtvymi tam nebylo. Nevite o necem šířejí??? Diky

Nejlepší odpověď
annas

Médium se říká člověku, který nás může při spiritistickém sezení spojit se záhrobím, aniž by sám vstupoval do procesu – je nezúčastněným prostředníkem.
Opravdu medium znamená česky zprostředkující osobu při spiritistických seancích.
Důležité je, že něco zprostředkuje. Velmi často, jak jsem uvedla, styk se záhrobím. Jindy třeba může číst myšlenky, vidět do budoucnosti, což se třeba objevuje ve filmech. Medium používají i kouzelníci, pomáhá jim hádat různé předměty. Ale v tomto případě jde o domluvu.
Na to, že Vám někdo řekl, že ten či onen je medium, se nedá jednoznačně odpovědět. Záleží opravdu na kontextu, všechno se vypsat nedá. Opakuji – medium je prostředník mezi někým a něčím v oblasti para…

Zdroj: http://www.galerie-bayer.cz/novi­ny/20.doc