Pokročilý

meditace jinak

chci se jenom zeptat. Nedávno jsem četl, že při meditaci se má pouze sedět. Jak to mam dělat, když ležení je podle mě mnohem lepší s hudbou ve sluchátkách (meditační). Jak to děláte Vy ležíte nebo sedíte ? Pište svoje názory

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to v podstate jedno sedet nebo lezet ..je dulezite v ktere pozici se lepe uvolnis a je ti prijemneji nekteri nepotrebuji ani hudbu.. ale treba maji radi temno a co nejvetsi ticho ...kazdy podle libosti meditace a veci kolem ni jsou zbytecne zahaleny rouskou tajenstvi ... jde pouze o zmeneny stav vedomi ktery clovek zaziva neustale .. kdyz jdeme spat pak v noci sestupujeme z lechkeho tansu do hlubsich urovni spanku Delta a Theta atd ....prez den napriklad pri studiu nebo pri koukani na Tv poslechu hudby ...
Bylo o tom napsamo mnoho knih z ruznych koutu sveta a rozdilnych kultur ..proto nehledat na netu ..ale sehnat si nejakou dobrou literaturu a neverit vsemu co kde ctes ...:D

Další odpovědi:

Stříbrný

Ach můj Aláhu, co jsi udělal špatně?

To, co popisuješ je filmová meditace, kdy vidíš, jak mniši mají skřížené nohy, kolem sebe svíčky a dělají "ahmmmmmm".
Cituji z wikiny " Cílem meditace je ale zejména kultivace mysli (její zklidnění) a získání vhledu (ať už do smyslu lidské existence a vesmíru nebo do osobních záležitostí). Někdy tento pojem označuje i prosté rozumové přemítání a v některých náboženstvích také určité druhy modlitby."
Tohoto stavu můžeš klidně dosáhnout i v autobusu, kdekoliv v jakékoli poloze. Hudba ti nikterak nepomůže.

Zlatý

Nejlépe je meditovat vsedě ( v poloze lotosového květu ). Tato poloha pro začátečníka je dosti náročná . Také se může meditovat chůzí, nebo vleže. Poloha vleže ale neumožňuje pozici vzpřímené páteře a také někoho nutí dřímat nebo usnout.

Bronzový

meditovat je možné v každé poloze, která je vám příjemná. Já třeba rád medituji v posteli a ve vaně, když si dávám koupel.

normálně se mi při meditaci stalo, že se mi jakoby zjevila roztáhlá světélkující hustá sít ( nejspíš rybářská ) před očima.

Rozlišuje se meditace od relaxace. Pro začátek teorie stačí článek http://cs.wikipedia.org/…

http://cs.wikipedia.org/…

http://uloz.to/… vyber si sám jestli je pro tebe pohodlnější poloha vleže. Příkaz posaďte se na židli, pohovku nebo křeslo slouží těm, co nemají času nazbyt a musí být neustále v nějaké činnosti, jako je hlídání dětí, sledování monitoru atd.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.