Já...

Mediální zlozvyk „ŘÁDOVĚ…“

Taky vás štve jak často lidé v médiích (vč.vysoce postavených pseudomanažerů) používají NESPRÁVNÉ slovní spojení „řádově“ jen aby vypadali důležitě a přitom ta číslovka vůbec není řádová – např. „na akci se podílelo ŘÁDOVĚ 61 POLICISTŮ“, nebo např. „VÝROBEK STOJÍ ŘÁDOVĚ 714,–Kč“ apod.?

Správně je samozřejmě řádově „desítky“, „stovky“, „tisíce“, atd.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno. A čemu se divíte,při jejich svérázném způsobu,jakým někteří z nich získávají svá „osvědčení o vzdělání“,můžeme být možná rádi,že neznáme písemnou formu jejich vyjadřování. A ještě si všimněte,že jejich slovní projevy jsou dlouhé a hlavně o ničem. Nejraději totiž poslouchají sami sebe.