Avatar uživatele
Kepler

Mechové stěny – není to úžasné?

http://www.flower-company.cz/o-nas/mechove-steny/
Strašně se mi to líbí a pokládám to za úžasný nápad. Nevěděl by někdo čím to konzervují? Mám rád les a doma mám dekorace – takové koláže z jehličnatých větviček, šišek a slaměnek. Jenže jehličí vysychá a opadává. Ty mechové obrazy jsou krásné, ale chtějí za to moc peněz. Tak jsem si řekl, že bych se o to pokusil sám.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1, Lamalam, talka, Mravenec před 2671 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Mechové stěny neznám, ale plesnivé už jsem viděla. Taky to bylo moc hezké.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mravenec

Teda mechový obraz za 12500Kč je pěkná pálka. Nicméně krása to je, přírodní dekorace jsou půvabné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Romulda

Mechové stěny znám a mohu doporučit. Máme je v zasedačce zhotovené firmou Graseko a můžu říct, že doposud nebyl nikdo, kdo je nechtěl. Je to krásné oživení místnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Romulda

Máme ve firmě mechovou stěnu zhotovenou šikulkami z Graseka a velká spokojenost. Vždy při delším jednání je to velice příjemný pohled.

Avatar uživatele
Kepler

Lamalam: koukám, že máš taky smysl pro humor, to je nutná věc, když se žije mezi Krušnohorci. Ale jinak máš pravdu, i plesnivá stěna může být krásná. Honza Saudek před nimi rád fotil boubelaté a nahaté baby. Nicméně prosím prosím, ty jsi určitě lepší chemik, nežli já – co může být ten konzervační štof? Že by nějaký vyšší alkohol? Formaldehyd fakt nechci.

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Konzervační štof? Nevím, pokusím se zapátrat.

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Díky, já už jsem mezitím něco našel: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ethylengly­kol
Pricip konzervace mechu by mohlo být nahrazení vody ethylenglykolem. Jenže jak ten štof sehnat? K dostání je jen ve formě vodného roztoku jako nemrznoucí směs, což není to pravé ořechové. Chtělo by to čistý.

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Právě jsem dotelefonovala se spolužákem, preparátorem v muzeu. O mechu nic nevěděl, ale kapradiny se prý konzervují v roztoku glycerinu a vody 1:1. Roztok má mít počáteční teplotu 50–60°C. Rostliny se neponořují celé, ale dají se normálně jako kytky do vázy. Celý proces je ukončen, až se na povrchu listů objeví kapky glycerinu.

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Díky, jsi moc hodná. Jsem na správné stopě. Do nového roku rovným krokem!

před 2671 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek