Kulpix

Mám najumperovat mechaniku jako slave, nebo cable select? Více v popisu.

Chci do PC přidat DVD RW mechiniku a nevím, zda ji najumperovat jako slave, nebo i starou dát na cable select. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli má deska jeden IDE kanál, tak jako slave, disk jako master.
Jestli má dva, tak jako master na sekundárním IDE a druhou DVD mechaniku jako slave.

Další odpovědi
xxx3

jestli už je tam nějaká jiná jako master, tak bych tam dal slave. Ale chtělo by to víc informací. V každém případě můžeš prostě vyzkoušet, co bude fungovat. Buď ji (tu mechaniku) deska uvidí, nebo ne.

cochee

IDE kanál podporuje 2 mechaniky. Jedna musí být označena jako master, druhá jako slave, to je jeden způsob. Je-li přítomna pouze jedna mechanika, musí být označena jako master, někdy je i možnost „standalone drive“ anebo „no slave present“. Druhý způsob zapojení dvou mechanik je cable select, pak takto musí být označeny oba dva drajvy a musí být použit speciální IDE kabel, pozná se nejjednodušeji tak, že jeden z konektorů je modrý a druhý obvykle šedý (třetím se zapojuje do desky a na barvě nezáleží). Pak ta mechanika, která je zapojena na konci kšandy, se systému hlásí jako master a mechanika na prostředním konektoru kšandy se hlásí jako slave.