Adams

Mechanik seřizovač vs. Mechatronik

Co by jste si vybrali?
Mechanik seřizovač→ Uplatnění:pro­gramátor,obslu­ha a seřizovač číslicově řízených(CNC)o­bráběcích strojů(soustru­hů,frézek,vodo­rovných vyvrtávaček apod.) a výrobních linek,mistr,techno­log,programátor a­pod.

Mechanik seřizovač-Mechatronik→ Uplatnění: obsluha,diagnos­tikování a programování výrobních strojů,zaříze­ní,technologic­kých pracovišť a číslicově řízenými stroji a programovatelnými automaty,mistr,techno­log, programátor apod.

Odpovědi
Zvědavý

Mechanik seřizovač (prakticky programátor CNC strojů)

Michálek1245

Seřizovač je člověk, co dělá hodně programování. Co se týče mechatronika, tak toho živí více třeba oprava CNC strojů a tyto a podobné přidružené obory. Na druhou stranu je to vždycky o tom, co si dneska vyjednáte s možným zaměstnavatelem. Nikdy nevíte, kam vás ta či která profese zanese a přestože má třeba nějaké rámcové vytyčení, ty přesahy tam jsou.