Mechanická regulace teploty

Dobré ráno, chci se zeptat, dostala jsem k Vánocům žehličku na vlasy. Teplota není regulovatelná, ale po najití dané značky na internetu, kde uvádějí, že teplota je mechanicky regulovatelná. Mechanicky regulovatelná, znamená, že si nastavím daný stupeň, kdežto u neregulovatelné, je to už nastaveno. Co si myslíte, co je lepší žehlit si vlasy pod bůh ví jakou teplotou nebo si ji hezky nastavit?

Nejlepší odpověď
beer

Sice nejsem kadeřník, ale rozhodně bych doporučoval nežehlit bůhvíjakou teplotou.
Nicméně lze předpokládat, že výrobci žehliček bez možnosti regulování teploty již předem vhodnou teplotu nastavili. V tomto případě bych raději kupoval zařízení od známých firem, se značkou kvality.

Další odpovědi
mosoj

Nejlepší je to co ti vyhovuje. Píšeš že žehlička žádnou regulaci nemá , takže je rozhodující jestli tě zvolená teplota výrobcem bude vyhovovat – teda tvým vlasům.

Takovéto přístroje mají zvolený takový příkon topného tělesa, aby tepelné ztráty dané konstrukci udržovaly potřebnou teplotu a teplota se již dále nezvyšovala.
K přehřátí by dojít nemělo.

Naopak u přístroje který má termostat může nastat porucha termostatu a pak hrozí přehřátí a případně i požár.

Michálek1245

No, řeknu to asi takhle. Kéž by byl na všechno regulátor teploty jako mají https://act.a­friso.cz do otopné soustavy. Bohužel to ale zase tak jednoduché není a člověk musí pracovat jen s tím, co má. Ale tak co se dá dělat, že? :) No, já vám přeji hodně štěstí s tím, ať to zvládnete. Na druhou stranu, ten přístup a princip toho stroje je poměrně snadný. 😉