Pokročilý

mažou se po nějaké době automaticky méně závažné trestné činy z rejstříku trestů?

pište co víte

Odpovědi:

Bronzový

Z vlastní zkušenosti - způsobil jsem dopravní dohodu, kterou vyšetřovala policie, Na dopravním inspektorátu jsem o tom musel psát a měl jsem možnost si vybrat, zda souhlasím s tím, že jsem viník, nebo ne a pak půjdu na soud. Odsouhlasil jsem to a podepsal, dostal pokutu 2500 Kč, kterou jsem zaplatil. Pak jsem se dostal do Prahy, kde vydávají rejstřík trestů a zeptal jsem se, zda tam tento přestupek mám, a nebylo tam nic. Ale jde nějaké údaje vymazat z rejstříku trestů a ze soudních spisů - viz Jiřina Bohdalová v televizi., otázkou je co, kde a za jakých podminek.

Bronzový

Ano, říká se tomu zahlazení odsouzení. Viz tady: http://www.trestni-rizeni.com/…

Kelt: v případě peněžitého trestu či zákazu činnosti je zahlazeno zaplacení či uplynutím lhůty, to pak v rejstříku trestů vůbec není - viz na uvedené stránce úplně dole.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

z registra trestov sa automaticky maťú iba podmienečné tresty (po skončení podmienky).

po 2 rokoch po vykonaní nepodmienečného trestu je možné požiadať o výmaz trestu, ale to neznamená, že pri spáchaná ďalšieho "zločinu" sa o trestoch nevie.
jedná sa fakticky o "zneviditeľnenie" trestu, nie o jeho skutočné vymazanie.

koná sa tak z morálnych dôvodov, je to tzv. "druhá šanca" (pozor, súd nemusí žiadosti o výmaz vyhovieť!), kedy sa v občianskom živote (nie de iure) pozerá ako na netrestaného (má "čistý" register trestov).

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.