Pokročilý

Mažete si z adresářů v mailu a z mobilů lidi, které zemřeli?

Občas je třeba promazat si kontakty v mobilu a dát pryč čísla, která už nebudu potřebovat. Já takhle občas mažu různé dočasné pracovní kontakty, které už asi nebudu potřebovat. Naopak, nikdy jsem nesmazal jména a telefonní čísla lidí, kteří zemřeli, ať už šlo o známé nebo třeba kolegy z práce, mám je stále v mobilu jako malou vzpomínku na toho člověka. A tak mě napadlo... Jak jste na tom vy? Necháváte si takové kontakty v mailu či v mobilu a nebo je ihned mažete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Poprvé jsem vymazala telefonní číslo jednoho známého, který se už nikdy neozve.
Nedávno jsem mu volala. Nezvedal. Večer telefon zazvonil a ozval se ženský hlas - manžel včera zemřel. Byla jsem v šoku ....
Vzpomínám na něho i bez telefonního čísla...

Další odpovědi:

Dobrý den. Adresář se snažím adržovat v aktivní podobě.
Jak bych to udělala v případě úmrtí, nedokážu posoudit. Zatím mne taková situace nepotkala. Odhaduji však, že bych nejspíš číslo smazala. Takový člověk by byl v mých vzpomínkách a neměla bych určitě potřebu z piety si ponechat na něj spojení. Zřejmě bych z toho měla špatný pocit. Je to jako mít spojení do záhrobí.
Doplňuji:
Adresář udržuju, omlouvám se za překlep.
Spěchám, a takhle to dopadá.

Bronzový

Nikdy jsem jména zemřelých nemazal, ale vzhledem k výměně čísla, mobilu ,či tarifu, jsem je nepřepisoval do nového. Nezamýšlel jsem se nad tím, až teď. Ale zůstanu u své praxe . Je to smutná věc.

Zlatý

Je nepríjemné, keď vám zazvoní mrtvý. Meno radšej zruším v mobile a čakám, kto mi z toho čísla zavolá... Uchovať pamiatku mrtvých možno aj iným menej morbidným spôsobom.

Stříbrný

Nikdo z adresáře mi zatím nezemřel.

Bronzový

Já to mám stejně, taky si čísla zemřelých přátel nechávám. Asi něco jako vzpomínka. Naneštěstí se jednalo o mladé lidi(24 a 28 let).

Zlatý

2 taková tel. čísla v mobilu mám.
Chtěla jsem je smazat, ale nějak jsem to nedokázala.

Pokročilý

Já si je mažu. To je vlastně stejné, jako kdyby si někdo změnil číslo (samozřejmě to myslím jako k tomu mobilu. Kdyby někdo umřel, určitě by to bylo daleko horší, než kdyby si změnil číslo:D)

Pokročilý

Ja to citim jako Ocko.Spis bych mela divny pocit tam jeste to cislo mit.

Zlatý

Otázka mi mluví z duše.
V prosinci mi zemřel táta.
Jeho mobil s číslem dostal kolega, který nyní vyřizuje pracovní záležitosti, kvůli kterým volávali tátovi.
Pro mne je to však stále tátovo číslo. A tak ho tam mám i nadále uloženo. Nedokážu ho smazat nebo změnit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.