Mazání souboru z externího disku

Dobrý den.

Na externím disku mám zálohu souboru C - systém Win8 ( Files, data, user ...), kterou jsem si zkopíroval po jednotlivých složkách bez nějakého zvláštního programu na zálohování. Nyní si chci vytvořit novou zálohu a tu starou potřebuji smazat, což se mi nedaří, externí disk se mi při tom zasekává. Neexistuje nějaká jiná metoda ( smazat, Delete ), než klasická, aby se mi tento soubor smazal bez problémů ?

Děkuji za případné rady.

Odpovědi:

Pokud na disku nejsou jiná data, můžeš jej zformátovat.
___
Ale - co znamená - "externí disk se mi při tom zasekává"???
Jak se to zasekávání projevuje?

Pokud chcete smazat CELÝ tento extHDD, pak jednoznačně doporučuji program "HPUSBDisk". Umí naformátovat i tak softwarově poškozenou flešku nebo extHDD, která/ý při nějaké operaci přešla do "formátu" (lépe řečeno "neformátu") jménem RAW. Klasický "formátovač" Windowsů to NEumí, chvíli se vrtí a pak se zmůže jen na hlášku "Systém Windows nemohl dokončit formátování".
HPUSBDisk dává na výběr FAT (jen do cca 2GB), FAT32 a NTFS. Používám jej už pár let na WinXPSP2 i Win7 Home Premium se 100%ním úspěchem - už jsem jej použil i na naformátování extHDD 2 TB.
Doporučuji stáhnout přímo "od pramene" :
http://download.cnet.com/…
(Pokud chcete některé složky/soubory z toho extHDD zachovat, tak si je nejdřív stáhněte jinam, a pak použijte HPUSBdisk.)

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

skúste ho naformátovať.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.