Misa503

Mazání souboru z externího disku

Dobrý den.

Na externím disku mám zálohu souboru C – systém Win8 ( Files, data, user …), kterou jsem si zkopíroval po jednotlivých složkách bez nějakého zvláštního programu na zálohování. Nyní si chci vytvořit novou zálohu a tu starou potřebuji smazat, což se mi nedaří, externí disk se mi při tom zasekává. Neexistuje nějaká jiná metoda ( smazat, Delete ), než klasická, aby se mi tento soubor smazal bez problémů ?

Děkuji za případné rady.

Odpovědi
anonym

Pokud na disku nejsou jiná data, můžeš jej zformátovat.
___
Ale – co znamená – „externí disk se mi při tom zasekává“???
Jak se to zasekávání projevuje?

mariohlas

Pokud chcete smazat CELÝ tento extHDD, pak jednoznačně doporučuji program „HPUSBDisk“. Umí naformátovat i tak softwarově poškozenou flešku nebo extHDD, která/ý při nějaké operaci přešla do „formátu“ (lépe řečeno „neformátu“) jménem RAW. Klasický „formátovač“ Windowsů to NEumí, chvíli se vrtí a pak se zmůže jen na hlášku „Systém Windows nemohl dokončit formátování“.
HPUSBDisk dává na výběr FAT (jen do cca 2GB), FAT32 a NTFS. Používám jej už pár let na WinXPSP2 i Win7 Home Premium se 100%ním úspěchem – už jsem jej použil i na naformátování extHDD 2 TB.
Doporučuji stáhnout přímo „od pramene“ :
http://downlo­ad.cnet.com/win­dows/hewlett-packard/3260-20_4-52685.html?tag=rb­_content;conten­tBody
(Pokud chcete některé složky/soubory z toho extHDD zachovat, tak si je nejdřív stáhněte jinam, a pak použijte HPUSBdisk.)

arygnoc

skúste ho naformátovať.