amelie95

Mazání kopyt koně

Když nemám balzám na kopyta, můžu koníkovi namazat kopyta obyčejnou mastí, co používáme?

Nejlepší odpověď
kapka

Abych pravdu řekla, s mazáním kopyt jsem se v praxi zas tak často nesetkala. Občas jsme mazali kopyta koním v jezďáku, to už je spousty let. Mazali jsme specielním mazáním, mám za to, že se to jmenovalo Cornusan, po zakoupení jsme to nejdříve rozmíchali s kuchyňským olejem, děsně to smrdělo.
Později u soukromníků jsem se s mazáním kopyt už snad ani nesetkala. Leda pro efekt, pro lepší vzhled kopyta na nějaké akci. Tady je článek, který mazání kopyt moc nedoporučuje. http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/pece-o-kopyta-83/mazani-kopyt-2346/
Já se s ním ztotožňuji.
Ještě pro zajímavost, v jezďáku jsme dávali některým koním pro zvlhčení kopyt do spodní strany kopyta s podkovou navlhčený jíl. Co jsme se ho, my děcka, vždycky nakutaly. Do rána uschnul a musel se zase vyškrábat ven. Díky podkově to v kopytu drželo.
A jinak někdo taky dělá, že maže koním nohu na spěnce vzadu v tý prohlubni, na to stačí indulona. Prý jako prevence podlomu.

Doplňuji:
To Belgik: S tou indulonou a podlomy Vám to klidně věřím. Však jsem psala „prý“. Ale opravdu jsem se s tím setkala u koní dvakrát nezávisle na sobě.

Další odpovědi
belgik

Zalezi na tom za jakym ucelem chces mazat.. Myslim ze v tomhle pocasi je to zbytecny,zem je vlhka a kopyta si nasaji vlahu sama.. Takzvane „nabijeni“ jilem se dela prevazne v lete a pred kovanim.. Kovarum to znacne usnadni praci. Jinak pokud chces mazat kopytni stenu,bohate postaci vyskavrene sadlo.. ;)

P.s Mazani indulonou nema s ochranou pred podlomy nic spolecneho.. podlomy jdou bakterialni infekce jiz muze zpusobit asi 20 druhu bakteri a a na to indulona opravdu nestaci..

p.p.s. Pokud resis treba zahnivani kopyt,coz je v tomhle obdobi bezne,pouziva se chlumskeho roztok.. ;)

chimelo

Za mě mám nejlepší zkušnosti s těmito přípravky: https://www.ra­inbowride.cz/kos­metika-pro-kone-kevin-bacons/, koníkovi se zlepšila rohovina, nemůžu si vynachválit..:-)