Avatar uživatele
amelie95

Mazání kopyt koně

Když nemám balzám na kopyta, můžu koníkovi namazat kopyta obyčejnou mastí, co používáme?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Abych pravdu řekla, s mazáním kopyt jsem se v praxi zas tak často nesetkala. Občas jsme mazali kopyta koním v jezďáku, to už je spousty let. Mazali jsme specielním mazáním, mám za to, že se to jmenovalo Cornusan, po zakoupení jsme to nejdříve rozmíchali s kuchyňským olejem, děsně to smrdělo.
Později u soukromníků jsem se s mazáním kopyt už snad ani nesetkala. Leda pro efekt, pro lepší vzhled kopyta na nějaké akci. Tady je článek, který mazání kopyt moc nedoporučuje. http://www.ko­nicci.cz/clan­ky/pece-o-kopyta-83/mazani-kopyt-2346/
Já se s ním ztotožňuji.
Ještě pro zajímavost, v jezďáku jsme dávali některým koním pro zvlhčení kopyt do spodní strany kopyta s podkovou navlhčený jíl. Co jsme se ho, my děcka, vždycky nakutaly. Do rána uschnul a musel se zase vyškrábat ven. Díky podkově to v kopytu drželo.
A jinak někdo taky dělá, že maže koním nohu na spěnce vzadu v tý prohlubni, na to stačí indulona. Prý jako prevence podlomu.

Doplňuji:
To Belgik: S tou indulonou a podlomy Vám to klidně věřím. Však jsem psala „prý“. Ale opravdu jsem se s tím setkala u koní dvakrát nezávisle na sobě.

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
belgik

Zalezi na tom za jakym ucelem chces mazat.. Myslim ze v tomhle pocasi je to zbytecny,zem je vlhka a kopyta si nasaji vlahu sama.. Takzvane „nabijeni“ jilem se dela prevazne v lete a pred kovanim.. Kovarum to znacne usnadni praci. Jinak pokud chces mazat kopytni stenu,bohate postaci vyskavrene sadlo.. ;)

P.s Mazani indulonou nema s ochranou pred podlomy nic spolecneho.. podlomy jdou bakterialni infekce jiz muze zpusobit asi 20 druhu bakteri a a na to indulona opravdu nestaci..

p.p.s. Pokud resis treba zahnivani kopyt,coz je v tomhle obdobi bezne,pouziva se chlumskeho roztok.. ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chimelo

Za mě mám nejlepší zkušnosti s těmito přípravky: https://www.ra­inbowride.cz/kos­metika-pro-kone-kevin-bacons/, koníkovi se zlepšila rohovina, nemůžu si vynachválit..:-)

před 1303 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek