GangstaHelper

Mazání kola (biciklu xD)

Co je dobré na mazání kola? (Řetěz, mechanismus přehazovaček, kola přehazovaček?).

Děkuji.

Mám doma vazelínu a pak nějaký proplachovací olej. Kolegové poloamatéřští ciklisté říkali, že ani kuchyňským olejem nic nezkazím (lepší než to, co tam mám teď – skoro nic).

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych doporučila nechat promazat kolo aspoň jednou za rok v servisu,no a tam Vám rovnou poradí i prodají nějaký ten speciální sprey. Nebo si ho vyhledejte na netu. Olej z domova,není asi to pravé ořechové, i když je pravda,že mi ho používáme na řetěz u motorové pily.

Další odpovědi
oskar

Kuchyňsky olej v žadnem připadě.

ten který je

Já používám GT 85 ve spreji a jsem spokojený.Při nasazení hadičky ke spreji se olej dostane všude.

Miroslavst

vazelínu tak na ložiska, ale u kola je lepší olej. doporučuji tkz. védéčko, ale kuchyňský ne. Sice v nouzi dobrý, ale jen pokud chci něco namazat, aby to nerezatilo, ale jinak ne. On ztuhne a bude lepit.
A jinak pokud chceš jezdit rychle, tak to namaž olejem po smažení ryb. Poběží za tebou všichni psi a ty jim budeš muset ujet :D

romik01

Dobrý den.
Použijte wd-40 ve spreji nebo převodový olej.
Vazelínu rozhodně nedoporučuji je hustá a drží v sobě nečistoty(pisek at­d.).