darius

Maximální teplota OC CPU? SPĚCHÁ!

Ahoj, před chvílí jsem si přetaktoval svojí FX-6300 (6jádro) z 3.5GHz na 4.5GHz resp. x22.5 multiplier a příkon mám 1.440V, to by mělo být dobré. Při World of Tanks na max (i anti-aliasing, prostě všechno na nejvyšší možné) mám max 66°C a v průměru tak 50–55°C, je to ještě pořád správná teplota, nebo mám snížit frekvenci? Kdybych šel na frekvenci 4.2GHz, jaký bych měl dát příkon? Stačilo by 1.375V? Nechci ten procesor oodělat hned první týden, co ho mám. Moc díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
Bedy

Obecně – pokud to je do 70°C tak je to dobré, pokud je to nad 70°C, tak bych začal řešit chlazení.
Jinak doporučuji program Speedfan, ten ukáže teploty řady součástí jako procesoru, grafické karty či pevného disku. Podle něj bych pak šteloval chlazení.

A pozor – s taktováním nedivočit, tohle je podle mě trochu na hraně a navíc tím taktováním se toho zas tolik nevylepší při takových frekvencích a počtu jader, spíš je lepší uvažovat nad rychlejším diskem – nějaký ten Western Digital Black edice, který je opravdu velmi rychlý, než tady divočit s taktováním.
Navíc pokud systém nebude stabilní nebo se budou objevovat nějaké problémy, raději bych s taktem ubral.
Taky je dobré pamatovat na to, že taktováním se zvyšuje spotřeba, tak je dobré koukat na výkon zdroje, kolik toho unese.