Lucy13

Maturitní zkouška 2011

Nevíte jak to bude s maturitou? já se té státní docela bojíím ☹

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Je nová Poslanecká sněmovna, nová vláda. Zatím nejsou jednotní.
Jenže maturity nanečisto se zkoušejí nejméně 10 let, kolik prostředků na ně bylo vynaloženo! Stále se však nacházejí chyby.
Já bych se nové maturity nebála. Učitelé vědí, že státní maturita bude, takže snad vás v tomto smyslu připravují.
Doufám, že se v září vše dozvíte.

Další odpovědi
1popelka1

otázku jsem smazala, body za „nic“ nedávejte ;)

Tata

Je pochopitelné, že ze státní maturity máte obavu. Věřte že z ní mají strach i někteří vaši učitelé. Státní maturita totiž nebude jen prověrkou vašich znalostí, ale také kontrolou úrovně pedagogů, jak oni vás připravovali na další studium na vysoké škole. Řekněte mi proč mají stejnou maturitu mít absolventi škol jejíchž znalosti jsou diametrálně odlišné. Proč musí mít maturitu třeba kadeřnice, která jí získala spolu s výučním listem. Proto je tolik odpůrců státních maturit. Protože stejné podmínky při zkouškách ukáží skutečnou úroveň středoškolsky vzdělávaných lidí u nás a především odhalí úroveň jednotlivých škol a samozřejmě i další zájem budoucích studentů o studium na těch nejúspěšnějších školách. Pokud se však bojíte přísnější maturity proto, že cítíte nedostatky ve svém přístupu k učivu, nebo v benevolenci pedagogů. Potom věřte tomu, že pokud projdete tou jednodušší maturitou a dokonce vás vezmou i na vysokou školu, potom se s vámi jíž nikdo nebude párat, nikdo vás nebude přesvědčovat aby jste udělala to nebo to. Tam umíš nebo neumíš, a jak toho dosáhneš, to nikoho nezajímá.

RAB

Já jsem na Keplerovi a nám říkali, že prý bueme dělat 2 maturity, státní a školní, která je prý těžší. To se mi rozhodně nezamlouvá.
pro 1popelka1, co to má znamenat?