ondra07

Maturita… ?

Co si myslíte o státních maturitách? Jsou podle Vás obtížné? … 5ekněte mi svůj názor. Děkuju

Nejlepší odpověď
Mapel

Zatím nechápu proč se dělá problém se státními maturitami. Za mého mládí se ráno rozlepily obálky a v rádiu se přečetly maturitní otázky. Každá škola měla tudíž stejné téma a stálo to minimum. Teď se z toho dělá věda a stojí to milióny.

Další odpovědi
SeptikB

Z pohledu osmiletých gymnázií je to výsměch českému vzdělání. Nejhorší jsou zkoušky z cizích jazyků. Čeština v základní verzi obsahuje jen samé nesmysly jako určení funkčního stylu textu apod, na vyšší úrovni vyžaduje teorii literatury a hlavně velmi tipovací schopnosti (otázky typu Určete nejvhodnější název pro článek jsou velice sporné). Maturitu z matematiky učitelé zkoušeli dát žákům 9. třídy ZŠ a myslím, že ji udělali všichni. Když to shrnu, tak kompletní literatura (největší strašák starých maturit) tam není vůbec, tudíž příprava není nutná skoro žádná. Spíše záleží, jestli se vám podaří trefit do odpovědi, kterou si na CERMATu vymysleli jako správnou. Ale i totálně bez přípravy to lze dát nad 80% (testováno na „přípravných maturitách“).

geoorg

Jak píše SeptikB, po 8mi letech na gymplu to byla hračka. Nebýt státní maturity, asi bych neprošel 😁

Anglický jazyk (měl jsem obě úrovně) obsahuje samá konverzační témata, takže se nemusíš učit žádnou historii, reálie ani nic podobného.

U českého jazyka nevidím nejmenší důvod k volbě vyšší obtížnosti. Stačí – v nejlepším případě – přečíst 20 zvolených knih a je to v pohodě. Určitě se to ale dá ukecat, i když obsah díla znáš jen z doslechu 😁

KdoSiOdJinud

Elektro průmyslovka – byli jsme vysmátí :)

Navíc „Brumbál“ :) zrušil praktickou, takže pohoda jazz…

Čeština základní:

  • znát obsahy děl, něco málo o autorovi – stačák
  • didaktika tam to chce spíš logicky myslet
  • sloh, výběr z myslím že 15témat, volíš si i styl, pohoda

Matika základní:

  • co nespočítala fx990 (nebo jiná z 9stovkové řady) jsi dopočítal obsahem, obvodem kruhu nebo pythagorovou větou (navíc máš u sebe tabulky)
  • v té těžší už to chtělo znát dokonce procenta a zapojit logiku, příklady jsi kalkulačce musel upravit, aby je zvládla :)