sdesigner

Matne sklo na svetlach…ide to opravit?

Zdravim…mam maly kozmeticky problem. Jedno svetlo na aute mam uplne nove a druhe ma 10 rokov…je nazltnute a menej priehladne…pocul som ze su nejake pripravky na to…mohli by ste mi poradit ake mam hladat? ceske nazvy mi nepomozu…skor nejake univerzalne nazvy…som totiz v taliansku…po­dotykam ze to je pleksisklo…ak viete tak poradte nemecke alebo talianske vyrobky…to by bolo najlepsie…vdaka sa zmysluplne odpovedi…
Doplňuji:
No dobre…nieco s tym spravim…ale samozrejme ze rozmyslam o novom svetle ale to az ked dojdem na slovensko…tu je vsetko nehorazne drahe…mam taku malu otazku…mozem kupit aj osobitne sklo do predu? nech to stoji menej ved cele svetlo je funkcne…ide o skodu superb 02rocnik

Odpovědi
mosoj

  1. Používáš levné žárovky bez UV filtrů.
  2. Zežloutne pouze plexi, sklo ne.
  3. Částečně pomůže pracné leštění ( nejlépe za pomoci nějaké leštičky jinak na tom necháš ruce).
  4. K leštění můžeš použít jakýkoliv lešticí přípravek který obsahuje i abraziva, tedy brousí a leští. Podobně fungují i některé lešticí přípravky na karoserie se starým lakem. V nejhorším i ty by šly použít.

Ar

Vyleštit zašlá akrylátová skla na světlech není až takový problém. jde to i ručně, když není leštička a nebo alespoň vrtačka i když storjně je to rozhodně rychlejší a pohodlnější.
Hlavní je celé světlo přebrousit pod vodou nejprve papírem 800 (pokud jsou opravdu hodně špatná) jinak stačí rovnou 1500 a pak přebrousit papírem 2500 HALVNĚ BROUSIT „POD VODOU“ (to znamená papír namáčet ve vodě) ne celé světlo ponořit. Pak se to leští pastama na to určenýma já používám XERAPOL nebo se nechá koupit celá sada CAREX.
Na výsledek se můžeš mrknout třeba tady kde jsem před dvěma lety na podobnou otázku odpovídal.
http://www.po­radte.cz/auto-moto/4614-fiat-popraskana-svetla.html
Světla jsou vždy zašlá z vrchu a nikdy zevnitř. Nevěř nějakým žárovkám s UV filtrem, s touhle reklamní hovadinou přišel jako první OSRAM, ale je to jen prodejní tahák kterého se postuně chytali i ostatní výrobci. Světla by časem zašla i kdyby se nikdy ani nerozsvítily. Když auto parkuje venku je to dřív než u garážovaných aut.

http://www.znac­koveoleje.cz/znac­koveoleje/eshop/11-1-Oleje-pro-veterany/42-2-Autokosmetika-pro-veterany/5/786-Xerapol-Odstranovac-skrabancu-50g

http://www.au­tolesk.cz/e-shop---renovace-svetel+plexi/

manon

Jde to opravit. Našla jsem: http://www.ral­pneu.cz/14162/jak-si-vylestit-svetlomety/. Akorát nevím, zda je to ten přípravek, co jsem viděla v praxi – výsledek byl dobrý, fakt to jde.

Děda Louda

Vyměň i to osleplé. „Opravou“ nikdy nedocílíš uspokojivého výsledku, nehledě na pracnost a časovou náročnost vynaložené snahy.

Conchus

Zcela nejvýhodnější je mít obě světla stejně nová. Je to také podle předpisů.