Matka věčně v hospodě III. – nahlásit ji či ne?

Ještě tedy poslední doplňující info, pak už to tu nebudu zahlcovat…Matka je na MD, je to svobodná matka, kde bere peníze netuším (možná alimenty???), je tam každý!!! den, v zimě samozřejmě děti po silnici neběhaj, mluvím teď o jaře, létě, podzimu, kdy je venku hezky – je to vesnice, kolem hospody jsou domky, kde bydlej děti a ta matka spoléhá, že ty starší děti se o ty její postaraj a chlastá…

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem ten typ člověka,který nerad takové věci řeší. Vzhledem k mé předchozí odpovědi,jelikož jsem to byla já,kdo se tolik ptal,snad jen dopíšu,jestli máte pocit,že ty děti tím trpí,tak to nahlašte.

Pořád nad tím přemýšlím,ještě mě zaráží,že to za celou dobu nikdo nenahlásil,tak jak to popisujete,to vypadá,že tam chodí už déle?? Jinak pro ty,co nevědí o co jde,zasílám odkaz na předchozí otázku,která s tím souvisí

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/matka-vecne-v-hospode-ii

Další odpovědi
Miroslavst

Koukni se na to takhle a řekni si odpovědi na tyto otázky: Když sedí v hospodě, co děti jedí? Jsou špinavé? Matka je opilá nebo jen sedí v hospodě?
Po odpovězení na nic nečekej a udělej toto:
Až uvidíš, že děti běhají po silnici a matka je zlitá, zavolej policii třeba 158 a řekni, že tady běhá bez dozoru dítě a málem ho přejelo auto, jelikož matka sedí ožralá v hospodě. Svůj poznatek taky sděl na oddělení péče o dítě na příslušném městském úřadě, odporu sociálním.
Oni už budou jednat v zájmu dětí.

martina1

V dnešní době lidé většinu věcí přehlíží,proto asi není celá věc lidem lhostejná,ale nechtějí s tím nic dělat.Souhlasím s panem Miroslavem.Ono nekdy být celý den s dětmi doma,je vyčerpávající a pokud nemají zahradu,nebo v obci není hřiště,tak kam s nimi jít.Pokud,ale není schopná se o děti adekvátně postarat,protože má co dělat sama se sebou,tak by se mohlo dětem pak doma něco stát.Pak mi asi trochu uniklo,kolik dětem je.Tříleté děti se o sebe asi těžko postarají,dese­tileté už má trochu rozum…Policii zavolat můžete,ale pokud neshledají,že matka děti nějak ohrožuje,nebo jim jejím počínáním hrozí reálné nebezpečí,tak nemohou jen tak sebrat děti matce.Mohli by ovšem kontaktovat jejich otce,nebo i vy.Pokud by jste měl podezření na jejich týrání,tak Policie následně kontaktuje OPD a řeší to oni.Nedávno mi manžel vyprávěl,že jeli k případu kdy opilá žena seděla celé odpoledne v hospodě,neměla peníze a její holčička 8 let prosila servírku o jídlo,že už druhý den nejedla.Holčička věděla jméno tatínka,kterého dohledali a odvezli jí k němu.Její matka se léčí na psichiatrii a chlastá.Co víc dodat.

kropitko

Nebo jestli je to vaše známá,znáte jí,tak za ní zajděte,až nebude opilá a řekněte jí,že se vám to nezdá,že pokud toho nenechá,nebo vám řekne,že jí to nezajímá,tak jí řekněte,že podniknete kroky,které jí zajímat budou.