materska pro zivnostniky?

Zajima mne zda podnikatelky take dostavaji materskou podporu nebo neco takoveho? za jakych podminek?

Odpovědi
COVERENDER

Přítelkyně podniká a mateřskou má.

Nuk nuk

Podnikatelka má samozřejmě nárok na MD, záleží ale na počtu zaplacených záloh na nemocenském pojištění. Pokud je v tomto ohledu vše v pořádku, má nárok na MD, jako kterákoliv jiná žena a na RD podle výše příjmů.
Pokud ovšem nemá zaplaceny veškeré zálohy u SSZ, mateřská jí přiznána nebude, ale může (respektive měla by) požádat o RD ihned ode dne porodu.

Lencis

Pozor na pojmy v tomto ohledu je velký rozdíl mezi peněžitou pomocí v mateřství (bere se před narozením a cca půl roku po narození dítěte a vztahuje se k placení nemocenských dávek)a rodičovským příspěvkem (který je daný ze zákona, může hopobá´írat i otec a částka je odvozena od celkové doby MD

Velice podrobně ohedně podnikání na MD je vše vysvětleno na odkaze:

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/podnikatele-na-rodicovske-dovolene-vydelavejte/