Mateřská dovolená a nemocenská

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli dlouhodobá nemocenská(rizikové těhotenství) ovlivní výši mého dosavadního hrubého příjmu a výpočet tedy i celé MD. Jelikož nyní pobírám HM 17.000,– Kč vyšla mi předběžná MD kolem 11.500,– Kč při standartním výpčtu na internetu,zajímalo by mne tedy jak moc razantně mi klesne (pokud vůbec k nějakému poklesu dojde) i výše tohoto přízpěvku za předpokladu cca 8 měsíců nemocenské.
Moc děkuji za odpověď 🙂

Odpovědi
zmimi

Mateřská se vypočítá z výdělku před nemocenskou.Ne­mocenská se do toho nazapočítává.Byla jsem taky na rizik. těhot. a to 8měs. na nemocenské.