mateřská a rodičovská dovolená

Dobrý den, vloni jsem dostudovala a hned jsem nastoupila do práce, kde mám úvazek na dobu neurčitou. Chtěla jsem se zeptat jak to je s mateřskou-rodičovskou dovolenou, kolik bych dostávala peněz v tomto "prorodinném" období. Nějak se v to neorientuji. Prosím (nejen) maminky o radu. Moc děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Peněžitá pomoc v mateřství se vypočítává z vašeho současného výdělku, a výše rodičovského příspěvku se odvíjí od toho, jakou variantu si zvolíte: momentálně je to tak, že při dvouleté variantě pobíráte 11400,- Kč měsíčně, při tříleté variantě 7600,- Kč a při čtyřleté prvních 9 měsíců 7600,- Kč a pak už jen 3800,- Kč. Od roku 2012 ale mají být změny. Stále ale bude platit, že pokud si ani jeden z rodičů nebude platit nemocenské pojištění po nějakou minimální dobu, zaniká nárok na PPM, a automaticky se nastupuje na nejméně výhodnou čtyřletou variantu - já to tak mám, ale vás se to naštěstí netýká, vám platí nemocenské poj. zaměstnavatel :-)

Zdroj: http://www.naseporodnice.cz/zm ena-rodicovsky-prispevek-2012. php

Další odpovědi:

Zlatý

Tyto dávky se počítají z průměrné mzdy a taky se liší, podle toho jak dlouhou rodičovskou dovolenou si určím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.