Mateřská a rodičák

Dobrý den chtěla bych se zeptat byla jsem zaměstnana do te doby než jsem otěhotněla tak že jsem šla na nemocenskou jako rizikové těhotenství a pak jsem začala pobírat mateřskou chtěla bych se zeptat kolik činí při minimalním platu zda to může být jen 4000 a jestli mám ještě nárok na nějaké doplacení něco jsem slyšela že ano ,,ale já fakt nevím..Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Máte. Pokud jste měla mateřskou menší než 7600 Kč měsíčně, tak by vám měli doplatit do této výše vlastně rodičovský příspěvek. V podstatě máte nárok na mateřskou i rodičák současně. Myslím ale že jenom ode dne narození dítěte. Do té doby by jste asi měla jenom mateřskou. Musíte si o toto ovšem požádat na příslušném úřadu práce, na oddělení státní sociální podpory ve vašem městě a současně potvrdit výši vaší mateřské. Ale to vám tam poví, co máte kde nechat potvrdit a co podat. Možná by jste měla i nárok na sociální příplatek a přídavek na dítě. Jsou k tomu speciální kritéria. Musíte mít potvrzený příjem za určité období od zaměstnavatele. Nejsem si jistá, jestli vám to doplatí i zpětně, ale za zkoušku nic nedáte a každá koruna se přece hodí. Jaká je přesně výše mateřské při minimální platu, to nevím. Vztahuje se to k dennímu vyměřovacímu základu jako při nemoci, ale dostáváte při mateřský asi o procento víc, než při nemocenské. Ale to vám poví na příslušné správě sociálního zabezpečení, kam spadáte. Přeji hodně štěstí

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.