Avatar uživatele
Stelami

matematika pro hlupáky?

Ahoj, mám problém jsem první rok na SŠ a na matematiku máme učitelku, která danou látku skoro ani nevysvětlí a jen zadá domací úkol… Když jsem za ní minule šla, že danou látku nechápu řekla, že si mám dojít za spolužákem co to chápe a ten ať mi to vysvětlí. Jenže celá třída látku nechápe. Vždycky jsem měla z matiky slušnou 2 a teď my vychází 3–4, prosím neznáte nějakou knihu nebo radu jak se učit matematiku??
Mockrát děkuji za případné odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Michal Kole, johana 56, Alesh před 4132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Je-li tomu skutečně tak, nejdříve bych informoval rodiče. V případě neúspěchu v nápravě postupu vyučující uvažoval o koupi nějaké „středoškolské matematiky“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stelami, něco podobného jsem zažila na gymplu. Učitelku jsme měli hodnou, snažila se nám vše vysvětlit, ale neměla prostě dar nás něco naučit. Potom si zlomila ruku a na suplování přišel ředitel. Látku nám vysvětlit stručně znovu a velmi zvláštní bylo, že tohle učivo pochopili i největší tupci ve třídě.
Pokud Ti to nejde, tak se obrať na někoho ze spolužáků, kdo učivu rozumí, nebo požádej klidně Vaši matykářku, aby Ti někoho doporučila ona. Může to klidně být i žák z vyšších ročníků. Zpravidla jsou na obory matika, fyzika apod. lepší kluci. Nestyděla bych se, že se před někým shodím, protože látce nerozumím. Víš, tohle je opravdu pokaždé o schopnostech žáka naučit se a o schopnostech učitele žáka naučit. Bohužel, ne každý kantor je také dobrý učitel.
Je vidět, že u Tebe se nejedná o pohodlnost. Potřebuješ vysvětlit to, co Ti v hodinách není zcela srozumitelné. Nebojím se o Tebe. Poradíš si a zvládneš to. Hlupák tedy zcela určitě nejsi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Jít za odpovědnou osobou a říct odpovědné osobě,že učitelka,která vás učí,vám látku nevysvětlí a tudíž nenaučí.Klidně vyberte ve třídě delegaci,ne jen jednotlivce.Zeptat se i v jiných třídách,které dotyčná učitelka učí,zda žáci látku chápou,a pokud nechápou,tak vybrat i z jiných tříd.Není totiž možné,že by všichni žáci byli nechápaví.
Protože logicky dle mého názoru,pokud mi někdo nevysvětlí co mám dělat,tak ani automatku nezapnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Asi nejlepší si koupit Řešené úlohy z matematiky, podívat se jak je příklad řešen, pak si zakrýt řešení a zkusit to vypočítat á pak řešení odkrýt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Se stav, léta jsem matematiku doučoval, takže si troufnu tvrdit, že to docela umím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jose1f

Jestli látku nikdo ve třídě nechápe, tak máš naději, že se staneš jedničkou, která to pochopí a bude jiným radit. Jestli jsi dřív měla z matiky slušnou dvojku, tak pro to máš předpoklady. Dobrou učebnici si vygoogluj. Pro začátek se podívej na odkaz níže. Domácí úlohu kterou nechápeš zadej sem, do otázek. Na učitelku nebonzuj, na to je vždycky dost času.

Zdroj: http://www.e-matematika.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

mám tentýž názor jako iceT. Pokud je vás více, kteří látku nechápou, ať toto řeknou rodiče na třídní schůzce, anebo udělejte delegaci a jděte za ředitelem školy. Spíš bych tipovala, že matikářka své práci taky nerozumí, proto příklady nevysvětlí a pošle tě za spolužákem, takže by to chtělo něco udělat pro výměnu učitelky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Máte učebnice? Mrkni se do ní. A nebo internet, na spoustě stránek je látka zpracovaná líp jak v knize.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek