Niikii

Matematika,otáz­ky..:-(

Ahoj nevíte odpovědi k těmto otázkám?jak už jsem psala,jsem ANTItalent na matematiku.Za pomoc budu moc vděčná!Děkuji

1)Kolik týdnů je 20160 minut?
2)Plášť válce rozvinutý do roviny je čtverec o obsahu S = 0,81m2. Urči objem tohoto válce.

Nejlepší odpověď
ReHu

Niiikii – víš kolik má hodina minut? A víš kolik má den hodin? A kolik má týden dní?
Co takhle vydělit minuty a pak hodiny.
Já taky na matiku nejsem, ale toto je ze základní školy 1.stupně.
Pokud se nenaučíš logicky přemýšlet, ani později v životě to nebudeš mí lehké. Někdy se budeš muset spolehnout i sama na sebe.

Další odpovědi
Bunnik

Nechci být nijak šťouravá, ale nebylo by lepší, kdyby Ti to někdo vysvětlil, než abychom Ti to tady my počítali? A vysvětlování je lepší osobně, třeba rodiče nebo někdo ze spolužáků…

standa

Pokárána si již byla…

… tak a teď ty výsledky pro kontrolu, že sis to spočetla SAMA a dobře 🙂

ad 1)
2 týdny

ad 2)
0,058 m3

Michal Kole

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plast-valce-rozvinuty-do-roviny-je-ctverec-o-obsahu-s-0-81m2-urci-objem-tohoto-valce

V této odpovědi jsem se to pokusil vysvětlit jak se to počítá.