evito

matematika – analytická gemoterie

Je dána přímka q:x=3t, y=12–4t, t náleží R. Určete její vzdálenost o rovnoběžné přímky p procházející počátkem souřadnicového systému.

Nejlepší odpověď
anonym

Možná sis poněkud popletl, toto není školní web, kde by za tebe řešily domácí úlohy, ale stránky poradny. Za 1. den 4 školní otázky a žádná odpověď?
Nikdo se za tebe nemůže učit tvou vlastní látku, kde jsi hodnocen za tvé znalosti, nikolv cizí. Co by ti byla platná jednička za cizí znalost, pakliže vlastní je na 5.
Maximálně ti tu někdo ochotný může pomoci s postupem, vypočítání je už ale věcí každého studenta.

Další odpovědi
mosoj

Bohužel. Analytickou geometrii jsem viděl naposled v roce 1962 ! Pravdou ale je že přímky patřily mezi nejlehčí. Možná že by stačilo vzít si do ruky jenom učebnici.

Navíc analytická geometrie se na každé střední škole neučila !! Na vojenské ano ! Další příklad kvality vojenského vzdělání.

anonym

Začni češtinou.

RedC22

Řešil bych to následovně:

Napsal si parametrické rovnice přímky kolmé, která prochází počátkem souřadnicového systému (tj.: x=4t, y=3t). Následně převedl na tvar směrnicový a vypočítal průsečík obou přímek.
http://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=y%3D-4%2F3*x%2B12%­2C+y%3D3%2F4*x

Vzdálenost mezi průsečíkem a počátekm souřad. sys. je tvoje hledaná vzdálenost.