Katrous

matematika

je to chyták? Tři žáci dostali peněžní odměnu 700Kč. První dostal 2× více než druhý a třetí o 75% méně než první. Kolik dostal každý?
když je tam napsane ýe dostaly 700? díky

Nejlepší odpověď
david22

Prachsprostá rovnice o třech neznámých.

První dostal 400kč.
Druhý dostal 200kč.
Třetí utřel, páč dostal jen 100 kč :(
Doplňuji:
jo a je chyba, že jsem ji ten výsledek prozradil

Další odpovědi
manon

Proč chyták? Myslí se, že dohromady dostali 700 Kč. Sestav si rovnici, kde x bude druhý žák…další dva vyjádříš pomocí zadání …umíš to?
Doplňuji:
david22: Výsledek je nejspíš i v učebnici na zadních stránkách, tak nevadí, žes ho řekl. Důležité je řešení a na to by měli školáci přijít sami a pomoc žádat jen výjimečně.
Spíš ta rovnice o třech neznámých je chybkou :), ale chápu, že v rychlosti se člověk blbě vyjádří – taky jsem řekla, že druhý žák je x – pravdou je, že x je odměna druhého žáka :)

mosoj

Já v tom vidím rovnici o jedné neznámé !!!

tom004

Další dobrý pokus,jak někoho z nás „donutit“,aby za Tebe přemýšlel.