SUPERSPRINT

Matematické slovní úlohy

Prosím napište mi řešení následujích příkladů:

  1. Na dvoře běhá lichý počet dvounohých pštrosů a sudý počet býků, kolik určitě nemají dohromady nohou?

22, 38, 42, 56, 70 ?

  1. Michal je dvakrát starší než Nina. Za 6 let už bude jenom 1,5 krát starší. Kolik je v současnosti každému z nich?
  2. Milada je 2krát méně roků než Noře, ta je zase o 5 let mladší než Ilona. Ilona s Miladou je dohromady 26 let. Kolik je Noře?

Nejlepší odpověď
quentos

2]) se dá řešit pomocí soustavy dvou rovnic o dvou neznámých. Michalův věk označme jako x, Ninin jako y. Podle zadání platí:

x = 2y

x + 6 = 1,5. (y + 6) [= stav za 6 let]

po vyřešení této soustavy vyjde x= 12, y = 6
Doplňuji:

  1. trojka je totéž v bleděmodrém, jen půjde o soustavu o TŘECH neznámých. Označme si věk Milady m, Nory n a Ilony i. Podle zadání platí:

m = n:2
n = i – 5

i + m = 26

po vyřešení soustavy vyjde, že Miladě je 7, Noře 14, Iloně 19

Další odpovědi
FOG

C.1 – myslim,ze je to cislo 56.
Je delitelne 4 beze zbytku.

Zdroj: Logicka uvaha a vypocet v hlave.