AAmila

Nemohl by mi někdo prosim poradit s matematickou úlohou v popisu otázky?

Ahoj, nemohl by mi někdo prosim poradit s tímto příkladem? Zadání zní: určete podmínky, za nichž má lomený výraz smysl: a/ a na druhou – 3a (to lomeno je zlomek). … Mělo by to být a se nesmí rovnat a? Mám v tom zmatek, budu moc vděčná za vysvětlení :)

Nejlepší odpověď
quentos

Aby měl zlomek smysl, jeho jmenovatel se nesmí rovnat nule.
Tudíž výraz „a na druhou – 3a“ se nesmí rovnat nule.
Dále s tím zacházejte jako s rovnicí s neznámou „a“, jen to rovnítko bude přeškrtnuté.
Když se a bude rovnat a, jmenovatel nule roven nebude (dosaďte si pro kontrolu za a libovolné číslo), takže to nebude ono.
(A mimochodem „a nerovná se a“ je přece protimluv.)

Mc Merkurion: pochybuju, už je to tu 7 hodin… žádost o radu je legální, pokud to po nás nechce celé vypracovat…

Další odpovědi
Mc Merkurion

mohl, ale nebudu se snažit zbytečně, za chvilu to někdo smaže…
quentos: posledně vydržela asi 13,a mimochodem,zadání bylo skoro totožné…