réza9107

Matematická úloha_rovnice

Součet tří po sobě jdoucích čísel se rovná dvojnásobku prostředního z nich. Urči tato čísla.
Prosím, nevíte někdo, jak to vypočítat? Já už fakt nevím. Napdalo mě
..
celkem- 3 čísla
1.číslo x
2.číslo 2*(x+x+x)
Prosím, nevíte někdo, jak to vypočítat?

Odpovědi
klumprt

tři po sobě jdoucí čísla jsou
x
x+1
x+2

x je to nejmenší

rovnice bude takhle:
x+(x+1)+(x+2) = 2(x+1)
3×+3=2×+2
x+3=2
x=-1

kontrola: –1+0+1 = 2*0

čísla jsou –1, 0, 1

Quimby

Normálně to dej do rovnice, první číslo je X, druhé je X+1…=dvojnásobek toho prostředního a máš to ne?

lillik

Jak vypočítat – s tím ti neporadím.. Ale řekl bych že to jsou čísla 7,8,9.. Snad už na něco přijdeš.

mosoj

  • 1 , 0 , 1

Zkouška . –1 + 0 + 1 = 0 a 2 * 0 = 0

  1. rovnice a+b+c= 2b ( vypočti b)
  2. rovnice c = a+2 ( dosaď do 1)
  3. rovnice a = b-1 ( dosaď do 1–2)
  4. Vyjde ti 0 = -b = b

Doplňuji:
Neopisoval jsem – počítal jsem

mosoj

Moje řešení je řešení soustavy rovnic o třech neznámých.

Pokročilý

klumprtovo řešení je elegantnější a jednodušší i když je to v podstatě to samé.