Vladislav97

Matematická úloha pro 9. třídu (PROSÍM O POMOC)

Dobrý den, jedná se o úlohu s kterou si nevím rady.
Zadání zní takto:
Vzdálenost mezi dvěma městy je 60 km. Pomalejšímu vozidlu trvá ujetí této vzdálenosti o půl hodiny déle než rychlejšímu, které jede rychlostí o 50 procent větší. Jakou rychlostí jedé každé vozidlo?

Nejlepší odpověď
tom004

Na vysvětlování a učení je škola a ne tyto stránky. Je čas do té školy začít chodit. Páni učitelé Ti to rádi objasní.

Další odpovědi
samicek333

Nevím, jestli je to správně, ale pokud to rychlejší auto pojede průměrnou rychlostí 120km/h, bude tam za 30 minut, a to pomalejší auto pojede rychlostí 60km/h, bude mu to trvat 60 minut, takže bude o půl hodiny pomalejší, přitom je o 50 procent pomalejší…tedy je dvakrát pomalejší, takže takhle to je asi správně :D

POMALEJŠÍ…60KM/H…60 MINUT
RYCHLEJŠÍ…120KM/H…30 MINUT