Matematická úloha

Dobrý den, prosím o výsledek a vysvětlení výpočtu této úlohy:
Helena se dozvěděla o nehodě v 8.00. Za čtvrt hodiny to dozvěděli další její tři kamarádky (Jana, Dana, Hana), které to opět řekli každá za čtvrt hodiny svým třem kamarádkám. Tímto způsoubem se informace šířila dále, až se to dozvědělo 1093 lidí. V kolik hodin se to stalo (vědělo to 1093 lidí)? Děkuji Adam
Doplňuji:
Richie, moc děkuju, sám bych si nevěděl rady :)

Nejlepší odpověď
Richie

O půl 10 to bude vědět 1093. Princip je jednoduchý. vždy vynásobýš předešlí počet osob třemi. Takže Helena to řekne třem kamarádkám = 1*3, každá z nich to řekne dalším třem kamarádkám = 3*3 a ty zase dalším třem kamarádkám = 9*3 a tak dál, než se dostaneš v součtu na 1093 lidí.
Doplňuji:
To Drap: Tvá odpověď je samozřejmě zcela chybná. V 9:00 to bude vědět 1+3+9+27+81 lidí což je 121 lidí. Takže až se tu budeš chtít nad někoho povyšovat, že se mu nechce přemýšlet, tak raději napřed přemýšlej sám.

Další odpovědi
Drap

Tyto stránky jsou určeny pro otázky. Každá otázka by měla končit otazníkem.
Co se úlohy týče, nevím, co se ti na tom zdá složitého. To nás jen zkoušíš nebo nechceš přemýšlet ? Zahodinu to je 81 lidí tak počítej dál

anonym

Adame, zkoušej si takové úkoly napsat na papír. Hodně Ti to pomůže.