Molva

Matematická slovní úloha

Třetina všech stromu v sadě jsou třešně,šestina jabloně,a pětina broskvoně.Zbý­vajících 270 stromů jsou jabloně.Kolik je v sadu stromů jednotlivých druhů?
Doplňuji:
Znění je takové, jak jsem napsal:-(
Nevím tedy, jestli je jabloní 270 šestina nebo krom té šestiny 270.
Ale berme v úvahu, že je jich celkem 270.

Nejlepší odpověď
quentos

spočteme to jednoduchou rovnicí. Počet všech stromů dohromady si označme x. Rovnice pak bude znít:

1/3× + 1/6× + 1/5× + 270 = x

Až budeme mít z této rovnice spočteno x, můžeme počítat jednotlivé druhy – 1/3× (zde dosadíme vypočtenou hodnotu x) budou třešně atd.

Další odpovědi
hippeace

pokud je 270 a zároven 1/6 jabloní tak vyjde tohle:
1/3 třešní =540ks
1/6 jabloní =270ks
1/5 broskvoní=324ks

Elk

Tohle jsou ODPOVĚDI.CZ!!! Matematicé fórom je na www.nezchopni­matematici.cz