Bičiště

Matematická hříčka – svého času to obýhalo na internetu.Určitě to jde vysvětlit. Jak?

Tři muži přišli do motelu :
Recepční uvedl, že pokoj stojí 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10 Kč.
Všichni odešli na pokoj.
Po chvíli recepční zjistil, že cena je nižší a činí 25 Kč.
Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak
rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč
a 2Kč si ponechal…
To znamená, ze každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč…Je to tak??
To je dohromady 27 Kč… Je to tak??
Poslíček má v kapse 2 Kč…Je to tak??
To je dohromady 29 Kč… Je to tak?? Tak kde je ta koruna?!?!

Doplňuji:
Omlouvám se!Vidím, že už se to tady řešilo. Jsem tu nový,příště budu pozornější – přes „VYHLEDAT“

Nejlepší odpověď
standa

…nebo taky tady:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zahadne-pocty

Další odpovědi
hanulka11

takže cena za pokoj je 25 Kč,poslíček vrátil dohromady mužům 3Kč,2Kč si ponechal,aby zamaskoval svoje problémy s matematikou no a je to.25+3+2=30…nic nechybí

tom004

No, a takhle se hospodaří v našem státě,jenom k té číslovce musíte přidat patřičný počet nul.
Doplňuji:
Nemáte se za co omlouvat. Já taky nevím,jestli se zde objevila,ale znám ji ještě z „minula“. Jenom to byli 3 mistři a jeden učedník.

myšpulín

Tahle matematická hříčka už tady byla.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prijdete-na-to