Tul.en

Máte zkušenosti z nějakou rychlejší tiskárnou? Kterou by jste doporučili?

Potřebuji sehnat novou celkem rychlou tiskárnu (vytisknout např. 500 stránek), našla jsem jich hodně, ale nevím jaká je doopravdy tak rychlá jak se tvrdí.

Odpovědi
Michal Kole

Rychlá je relativní pojem. Záleží na typu tisnutého dokumentu a v jaké formě tiskárna dostane data.

Rychleji se tiskne text z poznámkového bloku, kde se využívá jednoduchá systémová funkce a tisk je pouze černý než tisk z Photoshopu, kde se musí „počítat“ kolik barvy se má namíchat.

Nejpomalejší jsou tzv tiskárgy GDI, který nemají vlastní procesor a paměť a vše se „připravuje“ v počítači.

jedy

V první řadě doporučuji určitě laserovou tiskárnu. Proč?
1.) Po nahřátí rychle tisknou – jeden list jede za druhým, to vám inkoustová tiskárna nezajistí
2.) Preciznost textu a poměr cena/stránka – píšete, že budete tisknout až 500 stran

Hodně rychlé tiskárny bývají např. ty od HP (pozor však na levnější kusy). Chybu rozhodně neuděláte ani s Canonem (ten je však o něco dražší).
Více o HP – http://laserova-tiskarna.cz/vyrobci-tiskaren/tiskarny-hp/
Více o Canonu – http://laserova-tiskarna.cz/vyrobci-tiskaren/tiskarny-canon/