hanayka

Máte zkušenosti s vegetariánstvím?

Dobrý,
zvažuji možnost stát se vegetariánem ale nemám s tím zkušenosti a nevím co to obnáší…Poradíte?

Nejlepší odpověď
www

Možnost stát se dnes téměř čímkoliv má každý.
Jde jen o to, proč a zda-li tě k tomu vedou nějaké racionální důvody nebo např. jen módní názor, ap.
Vycházej ze skutečnosti, že člověk je od přírody všežravec a zvaž to. 😉
Názor
Doplňuji:
Vegetarián nejsem, poněvadž k tomu racionální důvod nemám.

Další odpovědi
suaeda

Dobrý odkaz je:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve­getari%C3%A1ns­tv%C3%AD
Osobně bych do vegetariánství nikdy nešel. Nic se nemá přehánět. Neříkám jíst neustále maso, ale i naši předkové jedli živočišné produkty vejce, mléko i maso. Ale nebylo to tak často jako nyní. Např. maso podle vzpomínek co mi kdysi povídali prarodiče měli většinou jen k nedělnímu obědu. Vajíčka a mléko se také pravidelně nekonzumovalo, protože se většina prodávala. Rostlinná strava (brambory, zelenina, ovoce, moučná jídla a pečivo) dříve převažovala. Takže se přikláním k názoru všeho s mírou včetně velikostí porcí, tak jak jedli naši předkové.

Nuk nuk

Vegetariánství obnáší, přesněji řečeno znamená stravu, která neobsahuje maso a žádné výrobky z něj (tedy např. ani klasickou želatinu).
Maso ale obsahuje hodně železa, vitamkínu E a některé důležité bílkoviny a látky. Většinu lze získat i z rostlinné stravy, ale musí se to umět.