iceT

Mate zkusenosti s potravinou s nazvem KUSKUS?

Dnes jsem ho zkusila,a jsem prijemne prekvapena.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano, mě chutná a líbí se mi velmi rychlá a snadná příprava a přidáním pokaždé jiných pochutin si vyrobíme nespočet možností této pochoutky.
Doplňuji:
jistě- koupí se běžně v potravinách

Další odpovědi
Mili @

Kuskus (Couscous) je marocké lidové jídlo. Kuskus je tvrdozrnná pšenice zpracovaná do drobných kuliček, nejčastěji se vyrábí z bílé pšenice zbavené obalových vrstev, takže přichází o řadu vitaminů, minerálů a o vlákninu. Proto je lepší celozrnný kuskus, který si všechny tyto prvky zachovává, navíc pokud ho koupíte v bio kvalitě, uděláte pro zdraví to nejlepší. Bio celozrnný kuskus je vyrobený z ekologicky pěstované tvrdé pšenice, která se nejdříve zpracovává na krupicí a dále je pak formována do kuliček, které se napařují a vysušují. Jak už bylo řečeno, celozrnný kuskus se vyrábí z celých zrn, proto obsahuje spoustu cenných látek obsažených právě v obalových vrstvách zrna a také vlákninu.
Kuskus je variantou rýže nebo těstovin, používá se jako příloha k masu nebo k zeleninovým pokrmům, k omáčkám. Hodí se do ovocných i zeleninových salátů, dá se připravit na sladko jako moučník, lze ho konzumovat teplý i studený.
Doplňuji:
google-
ale nevím, kde bych ho sehnala? Dá se běžně koupit???

myšpulín

Kuskus mám ráda.
Zatím jsem ho vařila jen s kuřecím masem a zeleninou a moc jsme si pochutnali.
Na sladko jsem to zatím nezkoušela.

atriplex

Kuskus používám jako alternaci rýže. Nejvíc se mi líbí krátká příprava 🙂

Terryle

Jo, kuskus je bezva. nasladko jsem ho ale teda ještě nezkoušela. Ale se sýrem, šunkou, tuňákem nebo kuřetem, pár kouskama zeleniny a podobně nemá chybu. Je to mimochodem super jídlo na výlety nebo do práce, když nemáte čas jít na oběd – šupnete do krabičky, vezmete lžičku a máte dobrej, zdravej, relativně levnej oběd a nemusíte se s ničím chystat a shánět.
Koupit se dá úplně normálně – určitě v obchodech se zdravou výživou (celozrnnej), nebo normálně ve větších supermarketech…

veronika123

Kuskus je vynikajici vec je moc dobry se zeleninou a masem,kazdy musi úrijit nato jak ho dochutit parkrat semi stalo ze sem tam dala moc masla a pak to bylo desny bleee sama chut masla. Takze opatrne 🙂

Kamix

Taky jsem dlouho kuskus míjel, až nakonec jednou přecejen skončil v mém nákupním vozíku a to i přes to, že jsem moc nevěděl co s ním :D Nakonec jsem se o něm ale nějaká základní info dočetl na https://www.pi­xolive.cz/zdra­vyzivotnistyl/co-je-to-kuskus/ a podle jejich tipů zkusil připravit jedno jídlo. No a od té doby ho miluju ! :)

1popelka1

Mě tedy kuskus nechutnal, ale každý máme jiné chutě. Docela mě to mrzí, protože jsem se těšila na další obohacení jídelníčku ☹

annas

Já ho mám zase moc ráda. Dávám někdy i na zahuštění do polévky. Jako přílohu používám tehdy, když spěchám.

Ale zjistila jsem, že ale po určité době ztrácí kuskus chuť.

hanulka11

také hodně zaleží na koření a ingrediencích kterými si ho zpestříte -samotný není nic moc

iceT

Pripravila jsem ho podle navodu krabici,jen misto soli jsem pouzila bujon.CHutnal i jen tak.