Avatar uživatele
iceT

Mate zkusenosti s potravinou s nazvem KUSKUS?

Dnes jsem ho zkusila,a jsem prijemne prekvapena.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda před 4879 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Ano, mě chutná a líbí se mi velmi rychlá a snadná příprava a přidáním pokaždé jiných pochutin si vyrobíme nespočet možností této pochoutky.
Doplňuji:
jistě- koupí se běžně v potravinách

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mili @

Kuskus (Couscous) je marocké lidové jídlo. Kuskus je tvrdozrnná pšenice zpracovaná do drobných kuliček, nejčastěji se vyrábí z bílé pšenice zbavené obalových vrstev, takže přichází o řadu vitaminů, minerálů a o vlákninu. Proto je lepší celozrnný kuskus, který si všechny tyto prvky zachovává, navíc pokud ho koupíte v bio kvalitě, uděláte pro zdraví to nejlepší. Bio celozrnný kuskus je vyrobený z ekologicky pěstované tvrdé pšenice, která se nejdříve zpracovává na krupicí a dále je pak formována do kuliček, které se napařují a vysušují. Jak už bylo řečeno, celozrnný kuskus se vyrábí z celých zrn, proto obsahuje spoustu cenných látek obsažených právě v obalových vrstvách zrna a také vlákninu.
Kuskus je variantou rýže nebo těstovin, používá se jako příloha k masu nebo k zeleninovým pokrmům, k omáčkám. Hodí se do ovocných i zeleninových salátů, dá se připravit na sladko jako moučník, lze ho konzumovat teplý i studený.
Doplňuji:
google-
ale nevím, kde bych ho sehnala? Dá se běžně koupit???

Upravil/a: Mili @

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
myšpulín

Kuskus mám ráda.
Zatím jsem ho vařila jen s kuřecím masem a zeleninou a moc jsme si pochutnali.
Na sladko jsem to zatím nezkoušela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Kuskus používám jako alternaci rýže. Nejvíc se mi líbí krátká příprava 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jo, kuskus je bezva. nasladko jsem ho ale teda ještě nezkoušela. Ale se sýrem, šunkou, tuňákem nebo kuřetem, pár kouskama zeleniny a podobně nemá chybu. Je to mimochodem super jídlo na výlety nebo do práce, když nemáte čas jít na oběd – šupnete do krabičky, vezmete lžičku a máte dobrej, zdravej, relativně levnej oběd a nemusíte se s ničím chystat a shánět.
Koupit se dá úplně normálně – určitě v obchodech se zdravou výživou (celozrnnej), nebo normálně ve větších supermarketech…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veronika123

Kuskus je vynikajici vec je moc dobry se zeleninou a masem,kazdy musi úrijit nato jak ho dochutit parkrat semi stalo ze sem tam dala moc masla a pak to bylo desny bleee sama chut masla. Takze opatrne 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Taky jsem dlouho kuskus míjel, až nakonec jednou přecejen skončil v mém nákupním vozíku a to i přes to, že jsem moc nevěděl co s ním :D Nakonec jsem se o něm ale nějaká základní info dočetl na https://www.pi­xolive.cz/zdra­vyzivotnistyl/co-je-to-kuskus/ a podle jejich tipů zkusil připravit jedno jídlo. No a od té doby ho miluju ! :)

Avatar uživatele
1popelka1

Mě tedy kuskus nechutnal, ale každý máme jiné chutě. Docela mě to mrzí, protože jsem se těšila na další obohacení jídelníčku ☹

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já ho mám zase moc ráda. Dávám někdy i na zahuštění do polévky. Jako přílohu používám tehdy, když spěchám.

Ale zjistila jsem, že ale po určité době ztrácí kuskus chuť.

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

také hodně zaleží na koření a ingrediencích kterými si ho zpestříte -samotný není nic moc

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Pripravila jsem ho podle navodu krabici,jen misto soli jsem pouzila bujon.CHutnal i jen tak.

před 4879 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek