sisi0110

Máte zkušenosti s nějakou personální agenturou?

Odpovídala jsem na pracovní inzeráty a zjistila jsem, že dnes už nejde jen o serióznost uchazeče o práci, ale i o serióznost budoucího zaměstnavatele. Začala jsem hledat personální agenturu, kde bych se zaregistrovala a která by mi mohla zaručit serióznost případného zaměstnavatele. Máte nějaké zkušenosti s konkrétními agenturami?

Nejlepší odpověď
anonym

Jednu – žádná sláva. Jedna slečna,lehce znuděná,moc toho vlastně nevěděla,byla prostě jenom v práci.
Nikdo snad ani nečeká,že by se mu nadšeně někdo vrhnul kolem krku,ale tohle.Vždyť se tím živí,zprostřed­kováváním.Za to jsou placeni.
Otrávený jsem odešel.

Další odpovědi
atriplex

Záleží, v jakém oboru chcete pracovat. Většina personálních agentur se specializuje na určité obory. A také záleží o jaké pozice máte zájem. Personální agentury se většinou zaměřují buď na manažerské funkce a nebo na nejobyčejnější dělníky, které musí dodat ve velkém množství do továren. Pokud jste někde mezi, tak moc šancí nedáte.

Jinak se nevzdávejte a dále obesílejte potenciální zaměstnavatele. Hledání práce je práce na plný úvazek. Chce to každý den odepsat na několik inzerátů a chodit a chodit připravená na pohovory. Je statisticky prokázáno, že přibliženě po 60. zaslaných inzerátech se začnou dostavovat výsledky.

Také si nelamte hlavu, že vám firmy na váš inzerát neodpovídají. Je to sice neslušné, ale zase na druhou stranu pochopte, že v současné době na jeden inzerát odpoví i sto lidí denně…

Filisthin

Konkrétně mohu uvést pouze jednu a tou je Manpower. Měli super jednání a byť jsem nedosáhl na pozici, kterou jsem původně chtěl, našli mi v té samé firm jinou a za dva týdny jsem dělal druhý (a úspěšný) pohovor. V Brněnské pobočce jsou opravdu skvělí, poradí a vůbec mají fajn přístup. Jako agentura jako taková se ale zaměřují spíše na specialisty a ne na lidi s obecným vzděláním (u čehož já jsem vyjímka, která potvrzuje pravidlo) :)