lusy116

Máte zkušenosti s kyfózou?

Dobrý den, dneska mně praktický doktor řekl, že mám kyfózu… Nemá s tím někdo zkušenosti? :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Každý člověk má kyfózu i lordózu, jsou to přirozená prohnutí páteře.

Další odpovědi
gecco

Kyfoza je dost obvyklá…
😉
Najdi si dobrého rehabilitačního lékaře (sporťáka).

da ny

„Kulatá záda jsou u dětí a mladších dospělých poměrně častým nálezem, obvykle však stačí vhodné vedení ze strany dospělých v jejich okolí a neobjeví se žádné závažné komplikace.“
„Náprava zakřivení je v mladším věku výrazně usnadněna lepšími pohybovými schopnostmi pacientů…“
http://cs.medi­xa.org/nemoci/ky­foza

Osobní zkušenost v rodině:
Dědičná dispozice, nepomohl „dohled“ dospělých, pravidelné cvičení, korzet (došlo k nekroze 3 obratlů), ani 5 let rehabilitace pod vedením fyzioterapeuta. Na nějaký čas částečně srovnána páteř pomocí Vojtovy metody. na RHB