Lů18

Máte zkušenosti s firmami typu OVB, Partners, apod?

Pokud máte zkušenosti s podobnými firmami jako je Partners, OVB, Fincentrum, apod. (tedy o firmy, které dělají „finanční poradenství“) jako klient nebo poradce, jaké jsou to zkušenosti (pozitivní/ne­gativní)? Jako klientovi, jaká firma Vám dělala smlouvu a byla dobrá? Jako poradce, pro jakou firmu ste dělali?Stalo se Vám, že ste museli zaplatit storna, za zrušené smlouvy nebo ste se kvůli tomu zadlužili? Jaký názor máte na tyto firmy? a hlavně na „finanční poradce“? Myslíte si, že všichni jdou po penězích a jsou to zloději? nebo se mezi nimi najde i někdo „poctivý“, který chce opravdu pomoci lidem?
Děkuji za názory :)

Nejlepší odpověď
anonym

kdo radí ohledně financí, tak rozhodně ne tak, aby mu z toho něco nekáplo. pokud budu mít dluhy, tak mě to uvede do větších dluhů a pokud budu chtít peníze rozmnožit, tak se rozmnoží, ale jen někomu jinému. raději peníze pod polštářem, tam je jistota a inflace mě nezajímá

Další odpovědi
dubraro

Nemám zkušenosti v tom smyslu, ze bych jim naletěl. Nemám tolik peněz, abych byl pro ne zajímavý klient. Ale moje partnerka se něčemu takovému věnuje a je to pěkná špína. Stačí si uvědomit základní princip kapitalismu – vše se dělá pro zisk. Muj vlastní, ne nějakého klienta.

suaeda

Partners mi bylo nabízeno, dále mi byl nabízen Golden Gate aj. služby. Vždy vyslechnu nabídky dealerů a v duchu počítám, zda se to mi to může vyplatit. Zejména je třeba zjistit více informací než je mi prvotně sděleno. Když je něco moc nabízeno a má velkou reklamu tak je třeba být opatrný. Neříkám, že to jsou špatné služby, ale jak se říká, dvakrát měř a teprve potom řež. Každý si musí dobře promyslet, co skutečně potřebuje on sám a ne to co mu vnutí prodejce, protože pro něj je to výhodné.

Arne1

Všechno je o lidech.
Nezáleží na tom, zda je to bývalý spolužák nebo někdo naprosto neznámý.
Záleží jen na tom, zda má opravdu zájem na tom abyste měla kvalitní pojistku nebo jen na tom jaká z toho bude provize.
Na druhou stranu i spousta klientů má máslo na hlavě. Nenechají si předložit alternativní nabídky, nepřečtou si pojistné podmínky, zapomenou co se jim řeklo a pak se diví cože to vlastně mají za produkt. Mnoho klientů si taky neuvědomí, že pokud dostanou nějaký podíl na provizi za sjednanou pojistku, tak že to není dárek, ale vztahují se na to stornopodmínky úplně stejně jako u toho poradce se kterým to sjednali.
Výhrou nemusí být ani pracovníci přímo na pobočce, taky nikdy dopředu nevíte jakou mají úroveň. Kdysi jsem jedné známé sjednal stavební spoření, spočítali jsme jí to tak, aby když bude za pár let chtít opravovat barák, tak bude mít v běhu smlouvu na slušnou cílovou částku a snadněji dostane překlenovací úvěr. Jenže dotyčná z toho polovinu zapomněla a místo aby zavolala a nechala si to znovu vysvětlit, tak zašla na pobočku. A tam narazila na odbornici, která ji řekla že na stavební spoření se musí povinně každý měsíc několik tisíc spořit (nesmysl) a když pravidelně spořit nechce tak že to musí zrušit (nesmysl). A hádejte kdo dostal vynadáno že přišla o zaplacený poplatek za sjednání ??

Mikos

My jsme se s manželkou pro finančního poradce rozhodli teprve nedávno. Manželka mi chtěla uzavřít urazovko protože mám docela fyzicky náročné povolání, a tak jsme navštívili finančního poradce od partners. Věděl jsem od kolegu v práci, že u této firmy už byly a mají s ní nějakou zkušenost, tak jsem se ani nebál, že by mohlo jít o nějaký podvod, jak se často píše. Je to samozřejmě i o tom na jakého finančního poradce narazíte, ale my jsme měli štěstí a rovnou jsme se rozhodli uzavřít i důchodové pojištění.

Jaraskop

Osobní zkušenosti mám přímo s firmou partners a abych řekl hned na začátek tak kladnou. Bál jsem se trošku, ale na doporučení tchána jsem se rozhodl, že to risknu. Šlo o to, že jsem chtěl sjednotit své půjčky do jedné a nikdo nebyl nikdo schopný mi jakýkoliv zpusobem poradit, až právě díky tchánovi nám specialista od partners fakt vytrhnul trn z paty. Půjčku má teď každý druhý, ale je dobré alespoň vědět a hlavně to i vidět, že celkově ušetříme a nebudeme dávat stranou navíc nesmysly.

Slunečniceee

Rozhodně si nemyslím, že všichni jsou zloději. Jak už tu někdo psal, je to o lidech. Ale to je všude, nejen v tomto oboru. Že se dá finanční poradenství dělat i dobře vím z vlastní zkušenosti. Otec už dlouho spolupracuje s poradcem právě z Partners a nikdy si nestěžoval. Nedávno jsme si ho „půjčili“, vyšli nám nějaké peníze navíc a chtěli jsme je zhodnotit. Spolupracovali jsme sice pouze jednou, ale pokud bude potřeba, využijeme jeho služeb znovu.