Bronzový

Máte zkušenost se záruční opravou dovezené elektroniky z EU?

Ze zahraničí nakupuji docela dost, ale maximálně věci do hodnoty mobilního telefonu. Teď trochu uvažuji o televizi z Německa. Bojím se však, že v případě potřeby záruční opravy v českém servisu LG nebo Panasonicu neuspěji. Slyšel jsem, že mají pokyn lidi kupující zboží jinak než v ČR odkazovat na záruční servis v zahraničí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Běžně akceptují záruky v rámci EU, jejíž legislativa je nadřazena národní pro členské státy.
Pokud by se někde podobné pokyny vyskytovaly, jsou interní a nejsou v souladu s rovným přístupem.
Většina renomovaných značek je seriózních a nebudou si zákazníky popuzovat proti sobě, nehledě k poškození obchodního jména.

Další odpovědi:

Pokročilý

Kolega kupoval TV Samsung v Polsku, u nás neuspěl. Zdejší servis chce k opravě ZL (od kterého Samsung odstoupil) a český paragon. Podle jejich vyjádření je to začarovaný kruh, protože bez české účtenky (čili doklad o tom, že výrobek byl koupen u nás a byla zaplacena česká DPH) potažmo ZL jim české zastoupení firmy Samsung neproplatí práci. A slyšel jsem i o dalších případech jiných firem. Sharp, LG, Panasonic - TV, pračky, sušičky, atd. Jde o to, že český servis se nebude zdržovat domáháním se proplacení služby v zahraničním zastoupení firmy.

Když koupím něco mimo ČR, musím počítat v drtivé většině případů s tím, že je to buď "jednorázovka" nebo v případě poruchy se pokroutím... a se mnou má peněženka.

Pro mě jednoduchý verdikt: žádnou drahou elektroniku nekupovat v zahraničí. Ta úspora při koupi nebude tak velká, aby mě zachránila od případných nervů a trablí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.