quentos

Máte zkušenost se spinováním vody?

Slyším o tom poprvé, zní to úžasně. http://www.moje-pravdy.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=451:spi­novani-vody&catid=10:rady-od-vas&Itemid=78
Doplňuji:
ano, z fyzikálního hlediska je to blbost, to máte pravdu. I v některých diskuzích na to poukazují – nicméně to prý funguje ;{)>

Nejlepší odpověď
Skeptik

Podle mě je to strašná blbost. Při letmém prohlédnutí článku:

Cituji: „Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron“.
Žádný elektron kolem sebe molekula vody nemá.
Všechny elektrony má molekula vody uvnitř.

Spin je vnitřní moment hybnosti elementárních částic v rámci kvantové mechaniky. Nicméně o ničem jako je spinování jsem nikdy neslyšel.

Zde je lepší vysvětlení:
http://www.nase-voda.cz/myty-o-vode-spinovani-vody-je-totalni-nesmysl/
Doplňuji:
quentos: Co funguje v hlavě nemusí fungovat mimo hlavu. Už jsem několikrát poukazoval na to, že placebo je jen stav mysli a mysl sama od sebe nemá schopnost ovlivňovat realitu bez fyzického těla.

Další odpovědi
tom004

Naprostý nesmysl.Podle mne je to jedno z dalších „udělátek“,které má z lidí vytáhnout peníze.Jedna z mála věcí která při úpravě vody opravdu funguje,je filtr na odstranění mechanických nečistot.

Skeptik

Ještě bych chtěl upozornit na jeden nesmysl a to sice levitovanou vodu. V ČR je jejím obhájcem a výrobcem přístrojů pro její výrobu firma Aqua Healthcare/Magnetic Healthcare, jejiž majitelem je jeden z největšich českých podvodníků a šarlatánůing. René Koukal alias Tomáš Marný, který na svých esoterických přednáškách vymývá lidem mozky konspiračními teoriemi o „mimozemšťanech“. Dle Koukala rotace vody vysokou rychlostí mění její fyzikální a chemické vlastnosti, nicméně zkuste si strčit vodu do mixéru a pak ji zanalyzovat.

http://www.aqu­ahealthcare.cz/le­ven.html

quentos

tom004: spinování vody nic nestojí ;{)>