D-ja

Máte zkušenost se speciální kartičkou na odstraňování klíšťat? Funguje (hned se klíště odsaje)?

Viděla jsem pouze videa a zdá se, že je to dobrá věc ale vlastní zkušenost je super
Doplňuji:
Hacek je na podobnem principu – odsaje se kliste hned nebo uz ste zazili problem ze se ne a ne pustit?

Nejlepší odpověď
badisko

nemam …nebot kliste jsem mel 2× v zivote asi v 7 letech a minuly rok ..:D nutno dodat ze travim spoustu casu v prirode a navic jsem rybar ..jen bozi vedi proc na me ty mrchy nelezou …:D este ze tak …
jenze minuly rok jsem hledal na netu ..a nasel jsem ze kliste se ma uchopit a vyvyklat ..ja pouzil pean na ryby…pak jsem jen ranu zakapal jodem a konec …
ale zde mas neco o katre … http://kliste­.cz/clanek/9/sprav­ne_odstraneni_klis­tete
jaktak na to koukam …tak tuto kartu si v pohode muze kazdy udelat sam doma …kvuli tomu ji nemusi kupovat …ale napad je to ceklem dobrej ..nebot kliste odstranis tahem ..od hlavy ven a tim se kliste nerozmacka …
PS;kliste se neodsaje ty ho vlasne vytrhnes …:D

Další odpovědi
Drap

Viděl jsem ji,. ale nemám. Mám na to cvičené prsty a nebo používám plastový háček co se prodává pro pejsky.

knedlik123

Kliste je muj „specialni obor“ – plati stale pro vsechny , davat jen konkret. otazky . Takze „odsaje“ funguje jinak. Zapomen karticku, staci obycejna pinzeta a tahat rovne nahoru, netocit ; to plati pokud je to k. cerstve, cili do 12 hodin, potom taky pinzetou ale pozor, ta uz musi byt tak brousena, ze ho chytne primo za hlavou, protoze se mu pri tahani nesmi vytlacit obsah zaludku do rany.
Doplňuji:
takze odstraneni klistete jeste neznamena,ze uz"je vsechno v poradku", k tomu prijdou jeste dalsi otazky,napr. jak je to s boreliosou a encefalitidou…

Araxis

jen tak napíšu,že by mě zajímalo jak touto kartičkou vyndám klíšte ze záhybu,třeba pod kolenem,nebo za uchem…(což už jsem nejednoho klíštáka odtamtud dolovala)