samicek333

Máte zkušenost s těmito léky?

Chodím na střední školu, na ped. lyceum. Známky nejsou nic extra, oproti tomu, co bylo na základce, ale zvládám to, nepropadám a nezhoršila jsem se víc jak o stupeň. I tak ale se mám rozhodla, že mně a mé sestře koupí léky. Jmenují se MemoPlus, Walmark. Je na nich, že stimulují paměť, koncentraci a činnost mozku a mají pozitivní vliv na psychickou a fyzickou výkonnost člověka. Myslíte si, že jsou vhodné pro středoškoláky? Byly zakoupeny v lékárně. Máte s nimi nějaké zkušenosti?
Doplňuji:
Asi to bude znít jako výmluvy, ale mámě jsem řekla, že ty prášky nepotřebuju, že si myslím, že to zvládám. Ale tak, když už je koupila, přece neodmítnu být geniální.

Nejlepší odpověď
venkovan

Lepší je pořádně spát, přiměřeně sportovat (respektive aktivní pohyb) realizovat koníčky, které dají od školy odpočinout. A nezatěžovat si hlavu věcmi které od školy moc rozptylují (popravdě – až přijde zaláskování, nepomůže ani sto podpůrných prostředků a rad). A rodiče pořádně usměrnit – leckdy největší problém v učení je právě stres z reakcí rodičů na školní výsledky. Měl jsem známou, které ambice matky zničily totálně život. Respektive, již žádný nemá, vzala si ho, protože život nezvládala.
Mám takový pocit, že podobné stimulační látky mohou člověka dovést jen k závislosti na ně. Takže pokud je máš, občas si vem, aby se nemusely časem vyhodit, ale nenech se do nich uvrtat na pravidelné užívání.

Další odpovědi
briketka10

zkušenost nemám užívala jsem na paměť Geratam nebo Piracetam,
ale tyto léky se svým složením dost podobají Memo Plus má navíc
Guaranu, Ginkgo bilobu a nějaké vitamíny
posílám ti příbalový leták :
http://www.le­karnakvalitne­.cz/index.php?in­fo=60&katkod=53&kat­naz=PAM%CCT,%20SO­UST%D8ED%CCN%C­D&kategorie=53&prij­meni=673133&bo­nus=53&nazevpo­lozky=&vvyber=me­mo%20plus&vyrob­ce=&bonus2=&vyh­ledavac=aktiv­ni&nazevpoloz­ky=&nazevkate­gorie=PAM%CCT,%2­0SOUST%D8ED%CCN%CD

zzzzz

To nejsou léky!!! Jsou to pouze doplňky stravy, příznivý vliv mít můžou, ale není žádná závazná studie, která by to prokazovala, ale zároveň nic neprokazuje opak. Je to všechno jen placebo, ale pokud funguje, tak proč toho nevyužít.

hanulka11

Nevím co je nyní za módu pořizovat si léky na stimulaci paměti.
Vystudovala jsem bez nějakých podpůrných prostředků -bez léků , kávy a těch energy nápojů .
Jsou to vyhozené peníze – raději si za ně pořiď něco užitečného a věnuj se průběžně učivu. Žádnej lék ti do hlavy učivo nenaleje.

huxa

mám ověřené, že se v matice nemusím vůbec snažit a jsem až dobře „hyperaktivní“-učitelky si mě nemůžou vynachválit, když piju energy drink.

osobně jsem také názoru, že je to placebo, nicméně čaj z listů ginkobilobi jsem často pil a i kdyby mi nepomohl ve škole, dobře to chutnalo