redhead

Máte zkušenost s poskytováním placeného doučování nebo výuky nějakého cizího jazyka?

Pokud bych měla při vysoké čas, ráda bych zkusila doučování nebo výuku angličtiny, případně němčiny a později možná ruštiny. Podle mě by byl zájem jenom o tu angličtinu, možná ruštinu. Máte nějaké zkušenosti s poskytováním takovýchto služeb? Jaké všechny požadavky bych měla splňovat, co si zjistit, pořídit atp. ? Je to vůbec uskutečnitelné během studia na VŠ? Víte o někom, kdo si takhle přivydělává?

Odpovědi
anonym

Kamarádka chodila před půlrokem na němčinu. Nechtěla výuku přes jazykové školy a našla si soukromou učitelku. Varovala jsem ji, ale nedala si říct. Neměla žádné informace o kvalitě této výuky a nakonec zjistila, že toho umí více, než paní, která ji měla jazyk naučit. Takže bych radila v první řadě začít úplnými nováčky nebo dětmi, které mají s jazykem problémy ve škole a potřebují hlavně doučování.
Někde potřebujete získat zkušenosti. Nejsem si jista, že na výuku nebudete potřebovat pedagogické minimum. Ale to Vám určitě řeknou v každé jazykovce. Zvažte, zda by pro Vás během studia nebylo výhodné učit právě přes nějakou takovou školu. Jinak bude třeba pořídit si živnostenské oprávnění na výuku, protože se bude svým způsobem jednat o podnikání. Kdyby to bylo přes jazykovku, tak by je nebylo zapotřebí.