kusi

Máte zkušenost s nějakou lahodnou alternativou mléka do kávy?

Sušená sojová apod. jsou hnus, zkusila jsem rýžové mléko a to je nic moc, děkuju.
Doplňuji:
Koukám, že dobrá rada nad zlato, to jsou jen odpovědi pro odpovědi.

Nejlepší odpověď
Questman

Jop, třeba domácí smetana je výborná alternativa :3
Doplňuji:
Jako alternativu k samotné kávě bych doporučil Indický bílý čaj zvaný Chai Masala.
Příprava sice trvá zprvu trochu déle (ale směs se dá předpřipravit předem a pak už není problém :) ) a vůně taky leckoho odradí ale já jsem si na něj poslední dobou docela zvykl a po kávě už sáhnu leda ve škole (ale vážně jen z krajní nouze, protože ta šlichta z automatu není zrovna „Latte macchiato“)

Další odpovědi
Drap

Nejlepší je čerstvé mléko, nebo smetana přímo od krávy.

Mc Merkurion

když chceš nahradit mléko,nahraď kávu,dej si čaj s citronem…
jinak jedině smetana
Doplňuji:
a je něco lahodnějšího než smetana? a do kávy? tak si ji oslaď a hotovo…

Děda Louda

Rum.

Mc Merkurion

Děda Louda
rum do čaje,kafe si ti zkazim

Questman

kusi
Jako já nwm, co si představuješ za „vhodné“ odpovědi? :D
Mléko nechceš, sušené ti nechutná, rýžové taky ne – z toho se dá usuzovat, že máš prostě nechuť k mléčné chuti.
Pokud to tak je, tak ti zbývá jediné a to pít kávu samotnou ;)

kusi

No pokud chci alternativu mléka, potřebuji pochopitelně alternativu k bílkovinám kravského mléka, tudíž smetana není to pravé ořechové, ačkoliv je samozřejmě výborná. Nechuť k mléčné chuti nemám 🙂

huxa

Docela by pomohlo nám napsat, proč hledáš alternativu? Ze zvědavosti? 🙂

kusi

Asi jsem nepřesně zadala dotaz – mám velmi ráda kávu s mlékem, bez mléka mi moc nechutná, ale mléku (smetaně) bych se ráda vyhnula ze zdravotních důvodů a vím, že existuje mnoho alternativ, zatím jsem zkusila sušená rostlinná a rýžové mléko, ale není to dobré, proto jsem chtěla znát konkrétní zkušenosti uživatelů s jinými „náhražkami“. Zkusím zatím teda sojové mléko (nesušené).

briketka10

a já mlíko nesmím mám bezlepku
musím pít jen to sojový nehledám
žádnou alternativu a smetanu jen
zakysanou tu můžu jíst na hrstě :))