Weroniq

máte zkušenost s nákupem mlékárenských výrobků z farmy?

každý týden k nám jezdívá auto s výrobky www.mlekozfarmy.cz a ráda bych něco zkusila, ale bojím se, když jsem zvyklá na mléčné výrobky s konzervanty a pasterizované, zda mi po těchto přírodních nemůže být zle (např. průjem)

Nejlepší odpověď
matt

Nevím jak je to s tím autem, ale u nás máme automat na mléko a to je výborný, daleko lepší než lahvové. Byl jsem i na farmářských trzích a koupil jsem si mléko přímo od farmáře a to je ještě lepší a můžu jedině doporučit.

Další odpovědi
suaeda

Pro mléko si jezdím rovnou na farmu a kupuji i další mlékárenské výrobky z jejich minimlékárny. Kvalita proti supermarketům je někde úplně jinde. Tvaroh je sladký, jogurty pěkně sametově tučné. A čerstvě nadojené mléko je výborné. Na rozdíl od kupovaného sice nevydrží tak dlouho jako v obchodech (je nepasterované a bez konzervantů) a když po 3 – 4 dnech zkysne tak je to pochoutka. Běžně kupovaná mléka Vám nezkysnou. Pouze z nich vznikne jakás hnusná šedá kapalina. Pozor kdo nepije kvalitní domácí mléko může mít zpočátku průjem. Ale jiných trablů – to co uvádí hlavní hygienik se nebojte. Pozor čerstvé kozí mléko (pokud se zvířata pasou) může obsahovat na rozdíl od kravského již nějaké zárodky.