Spiritus

Máte zkušenost s lékem Xyzal?

A dá se zaměnit za Zyrtec?

Nejlepší odpověď
Lékárna

Levocetirizin (Xyzal)má dvojnásobnou afinitu k lidským H1 receptorů,tedy dosáhne stejného účinku při poloviční dávce,jeho sedativní účinky jsou mírné.Většina pacientů,kteří přichází od paní doktorky alergoložky si lék chválí.

Další odpovědi
mosoj

Zcela určitě. Potlačují se s nimi alergické projevy a jsou to antihistaminika.

Účinná látka je sice u každého léku jiná ( byť je podobná) ale cílení je stejné.

Zyrtek je cetiriziny dihydrochloridum a Xyzal je levocetirizin.

jendahun

Dá,vyzkoušel jsem to.Je to zhruba to samé v bleděmodrém.Chce se mi po těchto prášcích spát.

pokazdejinak

moje doktorka mi Xyzal nasadila místo Zyrtecu se slovy, že „je to stejný, jen trochu lepší“ :) tak by s tím neměl být problém
já osobně nepociťuju žádný rozdíl, oba fungujou, na mě uspávací účinky nemají

01Ricco

Xyzal je v pohodě, nemám po něm žádné příznaky jako je únava apod. Zyrtec jsem nikdy neužíval.

ssoniks

zyrtec jsem brala a byla jsem po něm ospalá po xyzalu ospalá nejsem a mohu ho brát i když kojím