da ny

Máte zkušenost s lékařem celostní medicíny nebo léčitelem?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
suaeda

Ne

Doplňuji:
Osobně ne, ale u matky jsem dost léčitelů zažil. Platí jedno pravdivé heslo: „Hodně povovolaných ale málo vyvolených“. Pouze jeden jedinný byl opravdu dobrý. Pár jich možná bylo dobrých, ale nedokazali pomoci. Většinou jsou to ale podvodníci lehkoživkové, kteří oblbují důvěřivé lidi.

Další odpovědi
mosoj

Ano

Ano s doktorem Jonášem a potom i s doktorkou kterou zaměstnával.
Bylo to ale někdy v devadesátých létech .
Při vchodu do budovy mně zabavili občanský průkaz a dostal jsem ho až jsem po druhé zaplatil !! Po prvé to bylo u té doktorky 500 Kč a to prý bylo pro ni, to si strčila do kabelky. Po druhé to bylo oficiálně u pokladny 1000 Kč.
V devadesátých létech to bylo dost peněz. Byl jsem tam asi třikrát.
Doplňuji:
Celostní medicínu poskytují lékaři. Nikoliv léčitelé.

Nuk nuk

Ne

Doplňuji:
Léčitelům nedůvěřuji. Na co mi stačí můj selský rozum, vyléčím sama, a na ostatní mám odborníky – skutečné lékaře.

pediatr

Ne

Doplňuji:
Ne a jako lékař považuji kontaktování léčitele za ještě pochopitelné v situacích, kdy klasická školská medicína nemá řešení. Buď je situace infaustní a tedy velmi špatná a pak je každá rada drahá a nebo jde o problém hlavy a tam by byl možná lepší psycholog nebo kněz.
Výraz celostní medicína popravdě moc nechápu. Jsem pediatr a mne vždy zajímá „celé dítě“. Při příjmu do nemocnice se ptáme od kojení, po stravu až po všechny nemoce včetně nemocí v rodině. Rodičům to naopak často přijde jako obtěžování. Takže pediatrii považuji za tzv. celostní medicínu, ale nijak se tím nesnažím být zajímavý (a v tom je asi ten hlavní rozdíl od těch, co se tak nazývají 🙂

Questman

Ne

Možnost ano v tvé anketě je jaksi zbytečná :)

GM

Ne

da ny

pediatr
S pediatry jsem problém něměla :), možná se u dětí a lékaři v nemocnicích snaží „jinak“. Zřejmě jste světlá výjimka a MUDr., jak má být, nezkažený OSVČ.
12/2013 dcera 20 let: akutní problém s kolenem, oteklý kloub a lýtko. Ortopeda nezajímala, on řeší hlavně endoprotézy… týden nemohla chodit, zakoupila jsem na čas ortézu a musely jsme si pomoci jinak!
Lékaře často pacient ani nezajímá, když jsem nakousla to koleno: bývalou kolegyni si přehazoval praktik, ortoped s neurologem, s tím ať jde na psychiatrii. Byl to zánět močového měchýře. Jako „celý člověk“ nikoho z těch 3 nezajímala! Kortikoidy do ní – asi pro jistotu, nebo kvůli výkonu nacpali!
Jsem bývalý zdravotník, 2 x jsem byla lékaři „odbyta“. Skončilo to nezvratnými trvalými změnami zdrav. stavu.
Odborný lékař mne hází při každé kontrole do rakve :D. Léčím se raději pomací alternativní medicíny sama (vycházím z Ing. Janči a levné doplňky skvělého léčitele, zbytek z lékárny).
Má mezi klienty několik lékařů a jejich rodinné příslušníky (proč si tedy nepomohou sami?). Odmítám Megace. Když přijde laboratoř, výsledky CT a vždy po prosincové kontrole ve FN dodám výsledky-kroutí nevěřícně hlavou a ani mne nepochválí :D.
"LÉKAŘ JE ČLOVĚK, KTERÝ PODÁVÁ LÉKY, O NICHŽ VÍ JEN VELMI MÁLO, K LÉČBĚ NEMOCÍ, O NICHŽ VÍ JEŠTĚ MÉNĚ, LIDEM, O NICHŽ NEVÍ VŮBEC NIC.: (MUDr. J. Hnízdil, 2010).

Questman

pediatr
jde o to, že mnoho lidí má často větší problém svěřovat své intimnosti doktorům, kteří se často tváří přísně a celkově mají autoritativní vzhled (že by prastrach ze školních lavic? :D ), než usměvavému léčiteli v texaskách a v pleteném svetru se soby. Na tom by mělo zdravotnictví také zapracovat. Bílá uniforma sice maže rozdíly a vypadá fakt cool ale myslím, že do budoucna by spíš byla dobrá jako taková slavnostnější, na porady, operace apod. ale do běžných ordinací by bylo lepší nějaké neformálnější oblečení, které by dávalo pacientům pocit, že jsou u někoho komu mohou věřit a ne na zkoušce u maturity.
Já osobně s lékaři problém nemám, ale co mohu posoudit ze zkušeností, dost lidí, hlavně těch starších, takové pocity mají.